IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

22

67

2

24

Запорізька міськрада дозволила журналістці сфотографувати запитувані документи після нагадування закону

У Запорізькій міській раді журналістці 061.ua Катерині Майбороді спочатку запропонували заплатити за оцифрування 190 сторінок розпоряджень, але потім дозволили прийти та сфотографувати документи. Про це журналістка повідомила на своїй сторінці в Facebook та підтвердила представниці ІМІ у Запорізькій області.

“Міська рада надіслала відповідь на запит, проте не вся запитувана інформація була оцифрована, а тому мені запропонували відсканувати ще 190 сторінок, попередивши, що це коштуватиме певну суму”, – зазначила журналістка.

“Така ситуація нещодавно вже була з іншим запитом редакції, тому я зателефонувала за контактним номером. У відділі наголосили, що, відповідно до закону, я мушу відшкодувати витрати на копіювання. Я одразу попросила керівницю відділу подивитися пункт 4 першої частини статті 14 в Законі України “Про доступ до публічної інформації”, за яким я маю право сфотографувати необхідні документи”, – розповіла Катерина Майборода представниці ІМІ.

Керівниця сектору доступу до публічної інформації передивилася закон та погодилася. У час, який вони узгодили, Катерині надали розпорядження, які вона запитувала, та місце, де журналістка могла все це сфотографувати.

Як повідомляв ІМІ, минулого тижня в Запорізькій міській раді згодні були надати відповідь на запит редакторки сайту 061.ua Тетяни Гонченко лише за умов оплати ксерокопіювання документів. Наразі Тетяна Гонченко продовжує спроби отримання документів безкоштовно.

Автор фото – Катерина Майборода

Ще Новини