IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2017 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

15

48

4

19

З 244 учасників першого етапу роздержавлення перереєструвалися 37 видань – НСЖУ

З 244 учасників першого етапу роздержавлення ЗМІ перереєструвалися 37 видань, із збереженням назви, цільового призначення, мови видання, тематичної спрямованості. Про це повідомляє “Детектор медіа” з посиланням на прес-службу Національної спілки журналістів України (НСЖУ).

Спілка закликає газетярів долучитися до вдосконалення законодавства про реформування та зазначає, що “однією з причин повільного руху реформи є зволікання співзасновників з ухваленням відповідних рішень та підписанням документів, необхідних для перетворення редакції в суб’єкт господарювання”.

“Засновники державних і комунальних видань ігнорують вимогу Закону, якою передбачається у місячний строк після надходження пропозиції трудового колективу редакції ухвалити рішення про реформування. Вже практикою стали звільнення редакторів комунальних ЗМІ без згоди трудового колективу, незаконне відчуження майна редакцій, скорочення штату працівників редакції”, – повідомила спілка.

Також НСЖУ зауважує, що процес реформування супроводжується оскарженням в судах бездіяльності або неправомірних дій органів влади та органів самоврядування.

НСЖУ закликає редакції ЗМІ, журналістів долучитися до громадського обговорення проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” щодо удосконалення механізму реформування друкованих засобів масової інформації”. Відповідний проект розроблений Держкомтелерадіо та покликаний удосконалити ті законодавчі норми, які є суперечливими або через які виникають певні труднощі на шляху реформування.

“Прийняття Закону України дасть можливість вдосконалити норми Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”, що, в свою чергу, сприятиме створенню економічно незалежних друкованих засобів масової інформації, належних умов їх діяльності та покращенню інформаційного забезпечення громадян України”, – зазначила спілка.

Документи для обговорення опубліковані на сайті НСЖУ.

Як повідомляв ІМІ, з 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України №917-VIII “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”.

Протягом наступних трьох років в Україні триватиме роздержавлення преси: вихід органів влади і місцевого самоврядування зі складу засновників (співзасновників) друкованих ЗМІ або перетворення друкованих ЗМІ, заснованих центральними органами виконавчої влади, на офіційні друковані видання. Реформування друкованих ЗМІ та редакцій здійснюється у два етапи: перший – протягом одного року з дня набрання чинності Закону та другий – протягом наступних двох років.

Реформа, яка є одним із зобов’язань України перед Радою Європи, зачепить близько 550 видань.

Ще Новини