IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

14

53

1

13

“UA: Перший” заявив про відсутність коштів для трансляції Олімпіад-2018-2020

ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” (НСТУ) не зможе показати виступи української збірної під час зимової Олімпіади-2018 в Кореї і літньої Олімпіади-2020 в Японії через відсутність відповідного фінансування. Про це йдеться в повідомленні компанії 12 вересня, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Загальна сума витрат на придбання прав на трансляцію обох ігор становить $3 млн, з яких $600 тис. необхідно заплатити вже до кінця цього року”, – пояснили в НСТУ.

Компанія додає, що на забезпечення сигналу, облаштування студії та відправлення двох знімальних груп у Корею і Японію замовнику необхідно ще близько 4,6 млн грн.

Суспільний мовник звернувся в Міністерство фінансів для створення окремої програми на фінансування трансляції Олімпійських ігор 2018-2020 років.

Екс-віце-прем’єр і віце-президент Національного олімпійського комітету Микола Томенко на початку вересня повідомив, що в розробленому НСТУ проекті фінплану-2017 відсутній рядок про закупівлю прав на показ зимової Олімпіади-2018.

“Керівництво НСТУ запланувало заплатити ФІФА за трансляцію Чемпіонату світу з футболу в Росії – 26,282 млн грн і за трансляцію Зимової Олімпіади в Південній Кореї – 0 грн”, – написав він.

За словами Томенка, компанія просить збільшити бюджетне фінансування з 970,79 млн грн до 1 млрд 294,4 млн грн, тоді як, вважає екс-віце-прем’єр, могла б знайти необхідні кошти за рахунок активної рекламної діяльності та більш ефективного витрачання грантової підтримки.

Як повідомляв ІМІ, 5 вересня 2017 року Вищий господарський суд України відмовив у задоволенні касаційної скарги ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” на рішення апеляційного суду від 5 квітня 2017 року, згідно з яким з НТКУ було стягнуто 10 мільйонів 591 тисячу 224 євро на користь компанії Euronews. Вищий госпсуд визнав, що НСТУ має сплатити компанії Euronews 10 млн євро.

8 вересня експерти РПР та організацій-партнерів, що супроводжують медіа-реформу, закликали Кабінет Міністрів у проекті держбюджету на 2018 рік передбачити фінансування ПАТ “НСТУ” в повному обсязі, гарантованому Законом “Про суспільне телебачення і радіомовлення” – тобто у розмірі 1 млрд 535 млн 367 тис. грн. Окрім мінімально гарантованих законом коштів, передбачити разове додаткове бюджетне фінансування на покриття витрат із обслуговування боргу ПАТ “НСТУ” перед Euronews SA, успадкованого суспільним мовником від колишнього державного телебачення.

Ще Новини