IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

14

53

1

13

У Москві суд засудив за “екстремізм” журналіста РБК Соколова

Олександр Соколов

У Москві Тверський суд визнав винним в екстремізмі журналіста РБК Олександра Соколова. Про це повідомляє 112.ua з посиланням на “Інтерфакс“.

Він отримав 3,5 років колонії.

Інших фігурантів справи – колишнього редактора газети “Дуель” Юрія Мухіна, його соратника Валерія Парфьонова та активіста Кирила Барабаша – також визнали винними. Всі обвинувачені провину не визнають.

Слідство стверджує, що з 2011 року Соколов був адміністратором інтернет-сайту з проведення референдуму, цілі і завдання якого були тими ж, що й у визнаної екстремістською у 2010 році і забороненої в РФ організації “Армія волі народу”.

У свою чергу журналіст наполягає, що в його діях не було складу злочину. Він заявив, що справжньою причиною кримінального переслідування є його наукова і журналістська діяльність, зокрема антикорупційні розслідування діяльності держкорпорацій “Роснано”, “Ростех”, а також спорудження об’єктів Олімпіади у Сочі та космодрому “Східний”.

Видання “Комерсант” відзначає, що Соколов в 2015 році звертався до Європейського суду з прав людини, у травні наступного року його скаргу прийняли до розгляду.

Нагадаємо, 30 вересня 2016 р. ФСБ Росії затримала в Москві журналіста “Укрінформу” Романа Сущенка. Його звинуватили в шпигунстві. Україна неодноразово зверталася до РФ з вимогою негайно звільнити журналіста.

27 червня Лефортівський районний суд Москви продовжив термін утримання під вартою Роману Сущенку на три місяці – до 30 вересня. Захист того ж дня подав скаргу на рішення щодо подовження арешту журналіста.

112.ua

Ще Новини