IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

15

56

2

13

У Львові розпочався по суті розгляд справи професорки, яка вимагала від журналіста 60 тис грн

13 квітня в Шевченківському райсуді Львова розпочався розгляд справи (по суті) за позовом екс-завідувачки кафедри теорії та філософії права юридичного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка, професорки Людмили Луць до журналіста Віктора Корнієнка та агенції інформації та аналітики “Гал-інфо”.

Ідеться про позов щодо захисту честі та гідності, ділової репутації і стягнення моральної шкоди за розповсюдження недостовірної інформації, яку Луць визначила щодо журналіста Віктора Корнієнка у розмірі 60 тис. грн, а щодо “Гал-інфо” – у розмірі 10 тис. грн.

Позовна заява була подана до суду після опублікування на сайті Львівської обласної організації НСЖУ відкритого листа журналіста до Генпрокурора під назвою “Феміда ля комедія?”, який у подальшому під заголовком “Львівському журналісту погрожує університетський професор права?” передрукувало “Гал-інфо”.

За словами редактора правозахисного сайту “Правком” Віктора Корнієнка, непомірну суму морального відшкодування професорка Людмила Луць, зокрема, обґрунтовує тим, що опублікування зазначеного відритого листа призвело до того, що з нею не було продовжено трудовий договір щодо перебування на посаді завідувача кафедри теорії та філософії права юридичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка.

Водночас сторона захисту Луць не повідомила суду про виявлення фактів плагіату в докторській дисертації професорки “Європейські міждержавні правові системи: загальнотеоретична характеристика” (йдеться насамперед про запозичення з кандидатської дисертації російської вченої Кухарук Т.В. “Правовая система и систематика законодательства”, яка була захищена на сім років раніше ніж дисертація Людмили Луць в Санкт-Петербурзькому державному університеті). Дані факти, за словами Віктора Корнієнка, у ході журналістського розслідування були виявлені в березні 2015 року. Про них були проінформовані ЛНУ ім. Івана франка та Міністерство освіти і науки України.

Наступне судове засідання у Шевченківському райсуді Львова призначено на 17 травня, на 14.00.

Як повідомляв ІМІ, 7 листопада 2014 року редактор львівського правозахисного сайту Правком та член НСЖУ Віктор Корнієнко заявив про погрози на його адресу від фігурантки його журналістського розслідування, завідувача кафедри теорії та філософії права юридичного факультету Львівського національного університету Людмили Луць. Журналіст просив Генерального прокурора Віталія Ярему відреагувати на факти щодо перешкоджання журналістській діяльності та вжити заходів для об’єктивної перевірки фактів, з’ясованих в ході журналістського розслідування (що можуть свідчити про вчинення корупційних та шахрайських дій з боку професора права Людмили Луць).

14 листопада 2014 року Галицький райвідділ міліції м. Львова розпочав досудове розслідування у кримінальному провадженні проти Людмили Луць.

У лютому 2015 року Людмила Луць подала до Шевченківського районного суду м.Львова позов проти редактора львівського правозахисного та антикорупційного порталу “Правком”, члена НСЖУ Віктора Корнієнка і проти агенції регіональної інформації та аналітики “Гал-інфо”.

Від “Гал-інфо” Луць вимагає видалити із сайту статтю Віктора Корнієнка під назвою “Львівському журналісту погрожує професор права?”. З автора –  стягнути на свою користь “60000 грн. моральної шкоди за розповсюдження недостовірної інформації щодо неї”. Також, за інформацією видання, другу позовну заяву Луць подала до Сихівського райсуду Львова – проти вчительки Тетяни Заячук, за зверненням якої Віктор Корнієнко проводив розслідування.

1 травня 2015 року львівські журналісти оголосили, що визначили кандидатом №1 на звання “Ворог преси” у Львові завідувачку кафедри теорії та філософії права юридичного факультету Львівського національного університету ім.Івана Франка, професорку, докторку юридичних наук Людмилу Луць.

Ще Новини