IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2017 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

24

74

5

31

У Луцьку журналіст виграв суд в управління юстиції щодо доступу до інформації

Головний редактор ділового інтернет-видання “Конкурент” Андрій Лучик виграв суд у Головного територіального управління юстиції у Волинській області щодо доступу до публічної інформації. Про це повідомляється на сайті видання.

Як повідомив Андрій Лучик, справа розглядалася у Волинському окружному адміністративному суді і зумовлена відмовою обласного управління юстиції надати інформацію про те, кому були передані конфісковані виконавчою службою матеріальні цінності.

“Для безоплатної передачі створюється комісія, куди входять представники відповідного органу державної виконавчої служби, митного органу, органу державної податкової служби та фінансового органу. Якщо раніше про безкоштовно передане майно знали лише одиниці, то у березні цього року були внесені зміни до нормативно-правових актів і всі "безкоштовні" лоти виставляють на сайті Системи електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ), де місяць чекають звернень від відповідних суб’єктів. По завершенню цього терміну, засідає комісія і… А далі невідомо, що відбувається, адже жодної інформації, куди безоплатно передали конфіскат, немає”, – зазначив журналіст на своїй сторінці у Facebook.

За словами Лучика, 27 травня 2016 року Любомльський районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області на згаданому вище сайті СЕТАМ опублікував оголошення про передачу 33-х найменувань, серед яких 23 автомобілі марок Мерседес, Ауді, Вольксваген, Сеат, БМВ, Опель, Мітцубісі, Сітроен, Пежо, а також шини, одяг та інші речі.

“Я попросив в управління юстиції протокол засідання цієї комісії, щоб дізнатися, кому були передані ці матеріальні цінності. Натомість в юстиції видали дві основні версії, чому вони не можуть надати цю інформацію: 1) це є службова інформація; 2) це є матеріали виконавчого провадження, а тому вони не доступні простим смертним”, – стверджує журналіст.

Андрій Лучик подав позов щодо відмови в наданні публічної інформації, а 8 серпня суд задовольнив позовні вимоги в повному обсязі. Зокрема, визнав протиправною відмову Головного територіального управління юстиції у Волинській області у наданні інформації на мій запит та зобов'язав відповідача надати повну інформацію на зазначений запит.

Повний текст рішення суду буде оприлюднено 14 вересня. З цього дня впродовж 10 днів сторона, яка програла суд, може подати апеляцію.

Фото – 112.ua

Ще Новини