IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2017 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

15

48

4

19

У Криму порушили справу за “сепаратизм” проти журналіста Крим.Реалії

Підконтрольний Росії прокурор Криму Наталія Поклонська заявила про порушення російською ФСБ кримінальної справи відносно кримського журналіста за “заклики до порушення територіальної цілісності Росії”. Про це вона заявила російському агентству ТАСС, повідомляє Радіо Свобода.

“Порушено кримінальну справу за ознаками частини 2 статті 280.1 КК Росії. Цим журналістом була підготовлена й опублікована стаття, в якій є висловлювання, спрямовані на порушення територіальної цілісності Російської Федерації, що не дозволено ні журналістам, ні будь-кому іншому”, – заявила Поклонська.

Санкція зазначеної статті російського законодавства передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на 5 років.

Поклонська стверджує, що справу порушено щодо кореспондента проекту Радіо Свобода “Крим.Реалії”. Кримський журналіст Олег Крючков повідомляє, що йдеться про Миколу Семену, в будинку якого, як стверджує Крючков, вранці 19 квітня провели обшук силовики.

Керівництво Радіо Свобода перевіряє інформацію і наразі ситуацію не коментує. Кримські правозахисники повідомили Крим.Реалії, що також намагаються з'ясувати подробиці.

Микола Семена – кримський журналіст, який раніше працював на всеукраїнські видання “День” і “Дзеркало тижня”, також є колишнім кореспондентом московського видання “Известия”. Зараз перебуває на пенсії.

Напередодні Наталія Поклонська заявила, що тих, хто не визнає підсумків кримського “референдуму” 2014 року, за наслідками якого Росія включила Крим до свого складу, притягуватимуть до кримінальної відповідальності.

16 березня 2014 року за військової та політичної підтримки Російської Федерації в Криму відбувся неконституційний і невизнаний світом референдум про самовизначення Криму, за підсумками якого Росія включила півострів до свого складу.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією.

Ще Новини