IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2017 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

15

48

4

19

Суд Москви продовжив арешт Сущенка ще на три місяці

Лефортовський районний суд Москви продовжив арешт журналісту Укрінформу Роману Сущенку до 30 квітня. Таке рішення 25 січня оголосив суддя, задовольнивши клопотання державного обвинувача, повідомляє УНІАН.

Перед початком засідання Сущенко подякував своїй сім'ї, колективу Укрінформу та всім небайдужим за підтримку. “Зі мною все добре, почуваю себе нормально, все буде добре. Я вас люблю”, – сказав Сущенко.

Журналіст також повідомив, що отримав листи від президента України Петра Порошенка та міністра закордонних справ Павла Клімкіна, в яких сказано, що вони роблять все необхідне для його звільнення.

“Зміст цих листів дає сили сподіватися на оптимістичне рішення в майбутньому. Хотів би подякувати їм за допомогу і зусилля, які вони докладають для вирішення в позитивному ключі моєї долі”, – сказав Сущенко.

“Співвітчизникам хотів би побажати єдності і уникати ненависті”, – підкреслив він.

На засіданні суду був присутній консул України Геннадій Брескаленко, який надав суду лист від імені тимчасово повіреного України в РФ Руслана Німчинского, де зазначено, що посольство готове розмістити Сущенка в гостьовому будинку при дипмісії в разі переведення його під домашній арешт.

Крім того, посольство гарантує супровід Сущенка до слідчих і судових органів РФ.

Сущенко також звернувся до суду з проханням допустити в якості громадського захисника консула Брескаленка, проте суд погодився з прокурором і відхилив це клопотання, мотивуючи це “вже наявністю захисника”.

Суд пройшов в закритому режимі, журналісти могли бути присутніми в залі тільки на початку засідання та під час оголошення вердикту. Таким чином, було відхилено клопотання захисту про проведення відкритого засідання, оскільки предметом розгляду суду є продовження терміну утримання під вартою, а не розгляд справи по суті, де є “держтаємниця”.

Як повідомляв ІМІ, 30 вересня 2016 року у Москві (Росія) неправомірно був затриманий власний кореспондент агентства у Франції Роман Сущенко за звинуваченням “у шпигунстві”.

ФСБ РФ його ідентифікує як кадрового співробітника української військової розвідки полковника, який збирав відомості про діяльність російських Збройних сил. Порушено кримінальну справу за статтею “Шпигунство”.

1 жовтня 2016 року Лефортовський суд Москви заарештував на два місяці громадянина України, кореспондента “Укрінформу” Романа Сущенка, обвинуваченого в шпигунстві.

Захист оскаржив рішення Лефортовського суду Москви про арешт кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка.

15 грудня 2016 року Московський міський суд (Росія) визнав законним продовження арешту журналісту інформагентства “Укрінформ” Роману Сущенку до 30 січня 2017 року.

Фото – скріншот з відео УНІАН

Ще Новини