IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2017 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

15

48

4

19

Швеція зняла звинувачення з Ассанжа

Шведська прокуратура вирішила припинити розслідування проти засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа у справі про зґвалтування і зняти ордер на арешт, який діяв в Європі щодо австралійця протягом останніх семи років. Про це йдеться у заяві прокуратури Швеції, повідомляє LB.ua з посиланням на The Local.

“Голова прокуратури Маріанн Ні сьогодні вирішила припинити розслідування щодо передбачуваного зґвалтування (меншою мірою), вчиненого Джуліаном Ассанжем”, – йдеться у повідомленні прокуратури.

Раніше в травні адвокат засновника Wikileaks звернувся в Стокгольмський окружний суд з проханням припинити ордер на арешт відносно його клієнта, заявивши, що він повинен бути скасований тепер, коли США висловили бажання пред'явити звинувачення 45-річному Ассанжу.

Австралійський журналіст Джуліан Ассанж заснував WikiLeaks в 2006 році. На сайті публікуються секретні і викривальні документи і матеріали. Ассанж з 2012 року перебуває в посольстві Еквадору в Лондоні. Таким чином він намагався уникнути екстрадиції до Швеції, де його звинувачують у скоєнні зґвалтування. Ассанж побоювався, що Стокгольм відправить його в США, де йому може загрожувати страта через публікацію секретної інформації.

Ще Новини