IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2017 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

15

48

4

19

СБУ повідомила, що проти Коцаби кримінальні провадження не порушувала (оновлено)

Служба безпеки України не порушувала кримінальні провадження стосовно Руслана Коцаби. Про це йдеться у відповіді Головного слідчого управління СБУ на запит ІМІ щодо порушення кримінального провадження стосовно Руслана Коцаби.

“Повідомляємо, що згідно з відомостями, які внесені в Єдиного реєстру досудових розслідувань, слідчими органів безпеки кримінальні провадження стосовно Руслана Коцаби, не розпочиналися та він не затримувався”, – йдеться у відповіді заступника начальника Головного управління СБУ Б.Тиводаря за 27 січня.

В коментарі ІМІ прес-секретар УСБУ в Івано-Франківської області Марія Римар пояснила, що слідчим відділом розпочато досудове розслідування за ч.1 ст. 111 ККУ (державна зрада) за заявою громадянина. Однак Руслан Коцаба, зауважила Римар, не має ніякого процесуального статуса у справі.

“Наразі Руслан Коцаба не має процесуального статусу у справі. Він не має ні статусу свідка, ні статусу підозрюваного”, – зазначила Римар.

“Це неправда, що його викликали на допит. До УСБУ він прийшов за власної ініціативи. Він підійшов до слідчого запитати, чи має право виїжджати на Донбас. Слідчий зауважив, що Руслан Коцаба наразі не має ніякого статусу, а якщо буде змінено статус, то його відповідно повідомлять”, – пояснила прес-секретар.

Як повідомляв ІМІ, івано-франківський журналіст Руслан Коцаба записав відеозвернення до Президента України, де він закликав українців відмовитися від чергової хвилі мобілізації, мотивуючи таку відмову тим, що в Україні не оголошений військовий стан. Так, Коцаба на відео заявив, що він краще відсидить у в'язниці, ніж буде мобілізований на схід країни.

Громадський активіст Івано-Франківська Тарас Дем'янів звернувся до СБУ із заявою про скоєння кримінального злочину згідно ст. 111 та 336 ККУ, звинувативши Руслана Коцабу в державній зраді та ухиленні від мобілізації.

Прес-секретар УСБУ в Івано-Франківської області Марія Римар повідомила ІМІ, що УСБУ в Івано-Франківській області порушила проти Руслана Коцаби кримінальне провадження за ч.1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада).

 

Ще Новини