IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

28

72

2

25

СБУ поновила журналістам Громадського ТБ акредитацію для роботи в зоні АТО

29 серпня Служба безпеки України поновила журналістам Громадського Телебачення Анастасії Станко та Костянтину Реуцькому акредитацію для роботи в зоні АТО. Про це повідомляється на сайті Міністерства оборони.

З відповідним проханням до СБУ звернулось Міноборони за результатами низки робочих зустрічей між Міністерством оборони України та керівництвом Громадського Телебачення, представниками незалежних медіа та міжнародних організацій.

“…оборонне відомство звернулося до СБУ з проханням поновити акредитацію журналістам Анастасії Станко та Костянтину Реуцькому. Служба безпеки задовольнила прохання та поновила акредитацію журналістам 29 серпня”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляють у Міноборони, під час робочих зустрічей було розглянуто конфлікт, який виник між представниками силових відомств та журналістами після роботи представників Громадського ТБ в промзоні м. Авдіївка в липні цього року.

“Сторони дійшли згоди, що причини виникнення конфлікту потребують подальшого обговорення з представниками медіаспільноти задля більш ефективної співпраці військових та журналістів, зокрема в зоні проведення АТО”, – зазначають у міністерстві.

Тому було прийнято рішення провести робочу зустріч 9 вересня 2016 року о 17:00 між журналістами та представниками професійних громадських організацій щодо шляхів покращення ефективності співпраці. Зустріч буде проводитися у форматі офф-рекордс та без камер у Центральному будинку офіцерів у м. Києві.

Бажаючі долучитися до обговорення правил взаємодії між військовими та журналістами можуть зареєструватися за телефоном: (067) 223-16-43.

Як повідомляв ІМІ, 13 липня Служба безпеки України анулювала акредитацію кореспондентки російської “Нової газети” Юлії Полухіної, яку звинуватили в розкритті позицій сил АТО на Донбасі.

7 липня російське видання “Новая газета” опублікувало на сайті репортаж своєї кореспондентки Юлії Полухіної “Війна повернулася”, в якому та, описуючи обстріл з боку так званої “ДНР” промзони Авдіївки (Донецька область), перерахувала озброєння українських військових, їхні позивні, повідомила про загибель та поранення кількох із них, зняла фото та відео загиблих.

Заступниця міністра інформаційної політики України Тетяна Попова заявила, що кореспондентка російської газети “Новая газета” Юлія Полухіна порушила правила роботи в зоні АТО, маючи прес-карту АТО. Зокрема, кореспондентка опублікувала відео з місць розташування українських військових під Авдіївкою (Донецька область). За словами чиновниці, це може призвести до вилучення прес-карти.

8 липня прес-центр штабу АТО попросив СБУ призупинити акредитації журналістів Громадського ТБ Анастасії Станко, Костянтина Реуцького та спеціального кореспондента “Нової газети” Юлії Полухіної через грубе порушення правил роботи журналістів у зоні АТО, зокрема, розкриття позицій сил АТО.

Як стверджував Штаб АТО, журналісти “Громадського” представили російську журналістку як свого працівника, а зранку 8 липня відеосюжет було виставлено на сайті “Громадського”, і після оприлюднення відео захисники промзони звернулися з вимогою до керівництва каналу видалити відео, що й було зроблено.

Через деякий час подібний сюжет вийшов на сайті “Новой газеты” за авторством Юлії Полухіної. Прес-центр АТО зазначив, що відео швидко розійшлося в інтернеті в російських ЗМІ та медіаресурсах так званої “ДНР”.

Громадське ТБ вважає заяву прес-центру АТО щодо відкликання акредитації журналістів непорозумінням, закликає разом розібратися в ситуації та відмовитися від необґрунтованих обвинувачень. “Громадське” заявило, що не розміщувало репортаж про бої біля Авдіївки на своєму сайті до узгодження матеріалу з військовими через питання безпеки позицій українських військових. Також у заяві йшлося про те, що мовник протягом двох діб свідомо не повідомляв про загибель військових, свідками якої стали його журналісти. Юлія Полухіна знаходилася разом із журналістами “Громадського” на позиціях українських військових, отримавши дозвіл на зйомку у штабі АТО й узгодивши свій візит із командуванням ВДВ. Згідно з заявою “Громадського”, його журналісти не представляли Полухіну як свою співробітницю.

“Новая газета” назвала звинувачення прес-центру Штабу АТО “грубими і необґрунтованими” і заявила, що дозвіл на зйомку українських вояків, які тримають оборону в промзоні Авдіївки, журналістці надав командувач ВДВ України, а під час зйомок поруч із нею знаходився прес-офіцер ЗСУ.

11 липня двом журналістам Громадського ТБ Анастасії Станко та Костянтину Реуцькому – призупинено акредитацію у зоні АТО. Матеріал Громадського ТБ, відзнятий у промзоні Авдіївки Донецької області, пройде експертизу.

Фото – Тексти

Ще Новини