IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2017 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

15

48

4

19

Російська “Новая газета” заявила про погрози після статей про катування геїв у Чечні

Російська “Новая газета” заявляє про погрози журналістам після публікації статті про масові затримання і катування жителів Чечні, яких запідозрили в належності до ЛГБТ-спільноти. Про це повідомляє LB.ua з посиланням на заяву газети.

У заяві видання зазначено, що через три дні після публікації в Чечні відбулися збори за участю представників релігійних громад, ісламських богословів і лідерів громадської думки. На зборах було прийнято резолюцію, в якій, за даними видання, є наступний пункт: “З огляду на те, що завдано образи віковим підвалинам чеченського суспільства і гідності чоловіків-чеченців, а також нашій вірі, ми обіцяємо, що відплата наздожене справжніх підбурювачів, де б і ким би вони не були, без терміну давності”.

“Нам очевидно: ця резолюція підштовхує релігійних фанатиків до розправи над журналістами”, – йдеться в заяві редакції.

Відразу після публікації заяви сайт видання виявився недоступний. Співробітники “Нової газети” повідомили, що він зазнав DDoS-атаки.

1 квітня “Нова газета” повідомила з посиланням на свої джерела, що в Чечні проходять масові затримання жителів з нетрадиційною орієнтацією. Крім того, видання стверджувало, що в результаті цих гонінь загинули три людини.

Можливі вбивства геїв в Чечні вимагають розслідувати міжнародна правозахисна організація Amnesty International і Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ.

Однак, як зазначається в заяві “Нової газети”, Слідчий комітет РФ досі не відреагував на публікацію.

Ще Новини