IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

14

53

1

13

Редактор інтернет-порталу “Аратта. Вікно в Україну” постраждав на Банковій 1 грудня

Фотокореспондент, редактор та засновник інтернет-порталу "Аратта. Вікно в Україну" Валерій Колосюк постраждав від дій “Беркуту” 1 грудня на вулицій Банковій у Києві. У нього обширна гематома на скроні, забиття рук, ніг. Про це він повідомив ІМІ.

За словами Колосюка, він зайшов на Банкову за дві хвилини до штурму “Беркуту”. “Прес-картка у мене була під курткою. Оскільки я знаю, що 30 листопада били журналістів, тому особливо не світив. Я зайшов на Банкову за дві хвилини до початку штурму. Буквально десь за секунд 20 до початку штурму ті, хто кидався камінням, вони покинули Банкову і почався штурм. Я добіг до Будинку письменників і мене беркутівці збили, скали “сидіти, сука!”. Після того ще один (беркутівець – ред.) пробіг, вдарив кийком по голові. Я вже впав і лежав. Мене били по руках, в мене зламана ліва рука, били по правій, але по правій вдарили по долоні, а по лівій вже вдарили, то поламали. Також мені розбили фотоапарат”, – розповів Колосюк.

Залишити Банкову Колосюку вдалося, коли штурм припинився.

“Коли завершили зачистку, до мене підійшов лейтенант-ввшник. Він єдиний, хто підійшов, запитав, в якому я стані, допоміг піднятися, підвів під стінку, і тоді я вже пішов в палісадник і відсидівся у будинку письменників. А потім була пауза до другого штурму і я вийшов”, – розповів Колосюк.

Також він розповів, що йому зателефонував прокурор з прокуратури Києва і запропонував подати заяву щодо інциденту. Коли журналіст написав заяву і дав свідчення, було відкрито провадження за двомя статтями – перешкоджання журналістській діяльності та перевищення службових повноважень бійцями “Беркуту”.

Ще Новини