IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

28

72

2

25

Програма Embedded journalists втрачає попит серед журналістів – Біденко

Фото – infokava.com

Програма Embedded journalists, яку в 2015 році запровадило Міністерство інформаційної політики спільно з Міністерством оборони України, втрачає попит серед журналістів. Про це “Детектору медіа” повідомив заступник міністра інформполітики Артем Біденко.

За його словами, наразі Embedded journalists існує, але попиту на програму майже немає.

“По цій програмі десь з 2016-го року зайшло двоє-троє журналістів. І вони хотіли не по Embedded journalists, а на два-три дні… Взяти інтерв’ю у генерала якогось. Фактично самого Embedded journalists вже як такого немає. Хоча ми таку можливість залишаємо. В планах на наступний рік ми думаємо, щоб залишити контакти, тобто телефонну можливість, але не приймати їх (журналістів – ред.) за цілою програмою. Тобто не оголошувати, що це програма, яка триває. Немає попиту, відповідно немає сенсу тримати пропозицію”, – розповів він.

Колишня заступниця міністра інформполітики Тетяна Попова, яка запроваджувала цю програму в 2015 році, розповіла виданню, чому проект не можна закривати.

“Тому що це програма перевірена часом та найкращими арміями світу демократичних країн. Навіщо вигадувати велосипед? Для того щоб не відбувалося того, що було з “Громадським” в Авдіївці, саме і потрібна програма Embedded journalists. І це ще не поранили поки нікого з журналістів по прес-карткам. А якби поранили? По Embedded journalists все компенсує страхова. А хто це буде робити без страховки? МОУ? Солдати?” – вважає Попова.

Також вона зазначила, що контракт Embedded journalists, адаптований до українського законодавства, відповідає американським стандартам.

“Він не дозволяє зрощуватися військовим з журналістами. Він передбачає те, що військові не мають права втручатися і цензорувати текст, який озвучують журналісти, – додала вона. – Наскільки мені відомо, по прес-картках зараз не завжди пускають на передову. В той же час як в Embedded journalists військові зобов’язані це робити”.

За словами Попової, у період з 2015 по 2016 роки програмою скористувалися приблизно 40 ЗМІ та 100 журналістів.

Нагадаємо, 29 травня 2015 року Міністерство оборони України спільно з Міністерством інформаційної політики України розпочали конкурс на участь у експерименті Embedded journalists.

Статус Embedded journalists передбачає підписання контракту між журналістом, ЗМІ і Міністерством оборони України про нерозголошення державних таємниць та інформації, яка може загрожувати інформаційній безпеці України. З журналістом має постійно працювати прес-офіцер. Сам проект передбачає включення журналіста протягом певного часу в життя підрозділу сил АТО на передовій. Зокрема, перебування разом з військовослужбовцями під час бойових дій протягом тижня.

У травні 2017 року стало відомо, що Міноборони призупинило проект Еmbedded journalism. Тоді ще діюча начальниця управління комунікацій і друку Міноборони Оксана Гаврилюк повідомила “Детектору медіа”, що це рішення міністра. Однак офіційного документа щодо закриття або призупинення проекту немає. Але, як вона зазначила, якщо будуть звернення від іноземних журналістів щодо участі у проекті, то буде порушуватися питання про його відновлення.

На сайтах МІПу та Міноборони інформація про програму залишилася, а також є приклади деяких матеріалів журналістів.

 

Ще Новини