IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

15

56

2

13

Представник ОБСЄ з питань свободи вимагає від Росії звільнити Сущенка, Семену та Асєєва

Арлем Дезір, фото – AFP

Офіс Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ вимагає від Росії звільнення незаконно затриманих українських журналістів Романа Сущенка, Миколи Семени і Станіслава Асєєва. Про це 12 вересня в кулуарах конференції ОБСЄ з імплементації зобов’язань у галузі людського виміру у Варшаві в коментарі Укрінформу заявив представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір.

“Звичайно, ми щодня слідкуємо за цими справами, працюємо з російською делегацією у Відні для того, аби домогтися від Росії вирішення цих справ. Для нас це є пріоритетом”, – заявив Дезір, відповідаючи на запитання про найближчі кроки ОБСЄ у справі звільнення українських журналістів, які незаконно утримуються в Росії та на окупованих територіях Криму і Донбасу.

Дезір підкреслив, що справа кореспондента Укрінформу Романа Сущенка стала для нього однією з перших, з якою він зіткнувся після обрання на посаду представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ.

“Я дуже добре знаю ситуацію з Романом Сущенком. Мій офіс поінформований про неї, ми дуже детально за цим cлідкуємо. Це було одним із перших питань, на яке я звернув увагу після призначення на посаду”, – сказав Дезір.

Він зазначив, що отримав лист від глави МЗС України Павла Клімкіна щодо ситуації, яка склалася навколо справи Сущенка.

“Мій офіс закликав звільнити цього журналіста, адже він здійснював приватний візит до своєї родини і був там арештований. Я думаю, що зобов’язання членів ОБСЄ з цього питання є однозначним: журналісти з країн – членів ОБСЄ можуть вільно подорожувати простором ОБСЄ. Зрозуміло, що не може бути підстав для арешту Cущенка, журналіста іншої країни – члена ОБСЄ, навіть якщо між вашими державами є конфлікт”, – підкреслив Дезір.

Також він зазначив, що володіє інформацією щодо справи журналіста Миколи Семени, який був заарештований у Криму.

“Це факт, що він критикував анексію Криму. Однак це не є підставою для арешту журналіста. Ми закликали Росію й осіб, які мають владу на цій території (Криму), звільнити Семену”, – наголосив Дезір.

Він також звернув увагу на справу Станіслава Асєєва, якого було викрадено три місяці тому і який утримується сепаратистами на Донбасі.

“Немає підстав для цього, це неприпустимо. Ми вимагаємо звільнити Асєєва, адже зрозуміло, що журналіст має право писати в зоні конфлікту, висвітлювати там ситуацію. Журналіст там має бути захищений і нормально виконувати свою роботу, незважаючи на те, хто контролює територію”, – підкреслив Дезір.

Він додав, що це передбачено базовими принципами ООН і міжнародними зобов’язаннями країн щодо забезпечення прав журналістів.

Нагадаємо, у липні Арлем Дезір став новим Представником ОБСЄ з питань свободи ЗМІ, замінивши на цій посаді Дуню Міятович.

Як повідомляв ІМІ, 30 вересня 2016 року у Москві (Росія) неправомірно був затриманий власний кореспондент агентства у Франції Роман Сущенко за звинуваченням “у шпигунстві”.

ФСБ РФ його ідентифікує як кадрового співробітника української військової розвідки – полковника, який збирав відомості про діяльність російських Збройних сил. Порушено кримінальну справу за статтею “Шпигунство”.

13 липня Московський міський суд Росії розглянув скаргу адвоката Марка Фейгіна на продовження арешту журналіста Романа Сущенка та залишив у силі рішення Лефортовського суду про утримання під вартою до 30 вересня.

7 грудня 2016 року Миколі Семені висунуті звинувачення в остаточній редакції в кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1. Кримінального кодексу Росії “Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації”. Кримінальна справа складається із шести томів, адвокати розпочали вивчення матеріалу.

6 червня екс-народний депутат Єгор Фірсов на своїй сторінці у Facebook повідомив про зникнення в окупованому Донецьку журналіста Станіслава Васіна. Востаннє Станіслав виходив на зв’язок з мамою в обід 2 червня.

8 вересня представниця України у Тристоронній контактній групі у Мінську Ірина Геращенко повідомила, що представники ОРДЛО підтвердили наявність імені журналіста Станіслава Асєєва (Васіна) у списках на обмін.

Ще Новини