ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Правоохоронці вручили Шабуніну обвинувальний акт

22.01.2018, 15:24
Фото - ЦПК

Сьогодні, 22 січня, слідчий та прокурор вручили копію обвинувального акту голові Центру протидії корупції Віталію Шабуніну. Його звинувачують у завданні тілесних ушкоджень середньої тяжкості журналісту – ч. 2 ст. 345-1 Кримінального кодексу України. Про це повідомляється на сайті ЦПК.

Згідно з повідомленням, також захисникам було відкрито два томи матеріалів кримінального провадження. “Це означає, що слідство повністю завершено і справа буде передана до суду”, – прокоментувала адвокат Шабуніна Олена Щербан.

За Кримінальним процесуальним кодексом справа має розглядатися у Дніпровському районному суді м. Києва – за місцем інциденту.

Справу, відповідно до судової ухвали, розслідували 10 слідчих.

За словами адвокатів Шабуніна, такий час для розслідування цієї категорії справ є надто великим. Адвокати стверджують, що за результатами ознайомлення з матеріалами зрозуміло, що слідство не довело двох ключових моментів: статусу журналіста у Всеволода Філімоненка та причинно-наслідкового зв’язку між ударом та травмою останнього.

Як повідомляв ІМІ, 8 червня 2017 року в Києві біля Дніпровського військкомату виник конфлікт між Віталієм Шабуніним і відеоблогером каналу “Голос народу” Всеволодом Філімоненком.

У мережі є відео, на якому Філімоненко ставить запитання, а у відповідь Шабунін б’є його. Філімоненко стверджує, що отримав від Шабуніна за питання про те, чому він не воює в АТО. Шабунін стверджує, що вдарив відеоблогера за те, що він довів до сліз його колегу по ЦПК Олександру Устинову.

Після того як Шабунін вийшов з військкомату, стався ще один напад: тепер уже Філімоненко облив з балончика Шабуніна, а також інших журналістів, які стояли поруч з ним. Відео того, як Філімоненко це робить, а також тікає від Шабуніна, також викладено на YouTube-каналі Центру інформації про права людини. І Філімоненко, і Шабунін викликали швидку і поліцію.

15 серпня 2017 року Центр протидії корупції повідомив, що Національна поліція готує підозру Віталію Шабуніну, якому інкримінують ч. 2 ст. 345-1 ККУ (“Погроза або насильство щодо журналіста”).

В організації зазначили, що Шабуніну загрожує обмеження або позбавлення волі на строк до 5-ти років за побиття псевдожурналіста Всеволода Філімоненка, який декілька місяців поспіль переслідував команду громадської організації “Центр протидії корупції”.

16 серпня 2017 року Віталій Шабунін після вручення підозри заявив, що справа проти нього ініційована зверху, від політичних осіб, яким не вигідна боротьба з корупцією.

16 серпня 2017 року прокуратура міста Києва повідомила, що перевірить причетність до журналістської діяльності відеоблогера каналу “Голос народу” Всеволода Філімоненка та мотиви нанесення йому тілесних ушкоджень Віталієм Шабуніним.

16 серпня 2017 року голові правління Центру протидії корупції Віталію Шабуніну оголосили підозру в нанесенні тілесних ушкоджень середньої тяжкості громадянину Всеволоду Філімоненку, який представляється журналістом. Йому інкримінують статтю 122 Кримінального кодексу “Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження”. Це правопорушення карається виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

15 січня 2018 року поліція відновила розслідування щодо побиття головою Центру протидії корупції Віталієм Шабуніним помічника народного депутата Всеволода Філімоненка. Зокрема, у приміщенні Дніпровського районного відділку поліції відбувся одночасний допит Шабуніна та Філімоненка.

15 січня 2018 року слідчі перекваліфікували справу щодо голови громадської організації “Центр протидії корупції” Віталія Шабуніна. Тепер йому інкримінують частину 2 статті 345-1 Кримінального кодексу України “Погроза або насильство щодо журналіста”.

18 січня 2018 року громадські організації “Інститут масової інформації” та “Детектор медіа” заявили, що вважають безпідставною зміну статті Кримінального кодексу України у справі про сутичку Віталія Шабуніна зі Всеволодом Філімоненком, оскільки вона не пов’язана з журналістською діяльністю Філімоненка.

19 січня коаліція громадських організацій “Реанімаційний пакет реформ” (РПР) закликала владу припинити політичне переслідування голови правління ГО “Центр протидії корупції” Віталія Шабуніна.

Liked the article?
Help us be even more cool!