IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

14

53

1

13

Під Кабміном “Беркут” штовхав і затуляв рота оператору 5 каналу

24 листопада у Києві працівники спецпідрозділу “Беркут” напали на оператора 5 каналу Івана Наконечного. Про це на своїй сторінці повідомили журналіст 5 канала Ольга Сніцарчук та фотограф “Комерсант-Україна” Влад Содель.

“Щойно "Беркут" під Кабміном напав на мого оператора Івана Наконечного. Швиряли його, зламали освітлювальний прилад”, – написала Сніцарчук.

Влад Содель виклав фото Наконечного в той момент, коли співробітник “Беркуту” затуляє йому рота: “Особливо небезпечний правопорушник. Журналісту "5 канал" Vanya Nakonechny “Беркут” затикає рот, коли виштовхує його з двору Будинку Уряду. Після чого, його інші беркути копали і тягли по підлозі в результаті було зламано світло на камері”.

В коментарі “МедіаПорту” Наконечний розповів, що сам він серйозно не постраждав. Однак міліціонери пошкодили техніку – на відеокамері пошкоджений світильник.

За словами оператора, інцидент стався близько 17.30. За завданням редакції він знімав активістів Євромайдана, що прийшли під будівлю Кабінету Міністрів. Наконечний зайшов за міліцейське оточення, щоб зняти бійців «Беркута», в руках у яких були щити.

«Три «беркутівця» підійшли, не соромлячись, схопили мене під руки. Розгорнули і повели, не давали знімати. Я їм казав, що «я – преса», але вони ніяк не реагували, відламали накамерне світло, щоб я не знімав», – розповів Іван.

Співробітники «Беркута» протягли оператора до паркану, якими огороджено будівлю Кабміну, і намагалися перекинути його через паркан.

«Я вчепився в одного «беркутівця», тому що накамерне світло впало на асфальт. Я не міг без нього вилізти, бо техніка дорога. Я вчепився в «беркутівця» і не відпускав, поки мені не повернули світло. Мене завели за оточення, і там всі почали давати мені стусани», – розповів Наконечний.

Іван зміг забрати техніку, перестрибнув через грати і відірвався від міліціонерів.

Писати заяву на міліціонерів оператор поки не планує. Жартує, що його удари від міліціонерів стали його « жертвою для інтеграції України в ЄС».

Оператор Іван Наконечний – харків'янин, він працював на телеканалах «ОТБ» і Simon.

Фото з Facebook Ольги Сніцарчук

Фотография: Щойно Беркут під Кабміном напав на мого оператора Івана Наконечного. Швиряли його, зламали освітлювальний прилад. Фото Влад Содель

Ще Новини