IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

14

53

1

13

Під час штурму барикад “Беркут” знову застосував силу до журналістів

У ніч на 11 грудня під час штурму барикад у центрі Києва «Беркут» бив журналістам камери і силою викидав з євромайдану. Під час таких дій постраждав журналіст “Коментарів” Кирило Князєв, повідомляє видання.

Як пише видання, близько 2 години ночі, відразу після прориву першої барикади з боку Європейської площі, кілька журналістів опинилися в тилу силовиків. До журналістів застосовувалася фізична сила з метою викинути їх за лінію барикад і перешкодити зйомкам.

Під час спроби мітингувальників ліквідувати прорив барикади, кілька журналістів опинилися замкнутими між рядами «Беркута» і мітингувальників. Незважаючи на ввімкнені камери і марковані жилети для преси, беркутівці щитами придавили журналістів і обійшлися з ними так само жорстко, як і з рештою мітингувальниками. Зокрема, журналісту «Коментарів» Кирилу Князєву в тисняві розбили камеру і намагалися вихопити з рук запасну «мильницю».

Після падіння барикади беркутівці, закривши обличчя забралами шоломів, не відрекомендувавшись і не пояснюючи причин, силою викидали журналістів за периметр прорваних барикад. Одного співробітника ЗМІ беркутівцяі тягли за рукав по снігу. Інших, під цинічні вигуки, відтісняли грубими поштовхами, одночасно намагаючись закрити рукою об'єктив або вихопити камеру.

В коментарі ІМІ Князєв зазначив, що фізичних пошкоджень й нього немає. Йому бійці “Беркуту” розбили об’єктив камери, а також силою намагалися виштовхнути за межі барикад.

“Я особисто не постраждав. Мене бійці “Беркуту” придавили щитом, роздавили об’єктив. Після цього я намагався все знімати на запасну камеру, так звану “мильницю”, але її намагалися вихопити, та я її відстояв”, – розповів Князєв.

“Фізичних пошкоджень в мене немає. Люди у шоломах, з нашивкою “Беркут” мене сильно придавили, силою намагалися витягнути мене за межі майдану”, – сказав журналіст.

З приводу перешкоджання Князєв збирається звернутися в правоохоронні органи.

Ще Новини