IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2017 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

15

48

4

19

Нацрада оштрафувала дві радіостанції за недотримання мовних квот

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оштрафувала дві радіостанції за невиконання мовних квот. Таке рішення Нацрада ухвалила 18 травня на своєму засіданні.

Зокрема, ТОВ “Терра-Медіа” (м. Лозова Харківської обл.) за порушення норм законодавства щодо ведення передач державною мовою оштрафовано на 2 126,05 грн (5% суми ліцензійного збору).

Штраф призначено за результатами позапланової перевірки, якою встановлено, що добовий обсяг ведення передач державною мовою становив 30,3%, хоча законодавство передбачає мінімальну частку ведення передач державною мовою – не менше як 50%.

Позапланова перевірка мовника була призначена після моніторингу ефіру радіокомпанії, проведеного 18 лютого, який зафіксував ознаки недотримання ліцензіатом вимог частини п’ятої статті 9 Закону України “Про телебачення і радіомовлення”.

За результатами позапланової перевірки оштрафовано на суму 9 262,00 грн ТОВ “Телерадіовидавнича компанія “Комра”, м. Київ (мовлення на частоті 102,8 МГц у м. Маріуполі Донецької обл.)

Національна рада визнала порушення мовником частини другої статті 9 Закону України “Про телебачення і радіомовлення”.

Під час моніторингу 26 січня Нацрада зафіксувала, що частка пісень державною мовою в ефірі радіостанції протягом доби становила 23,1%, у період із 07:00 до 14:00 – 17,4%, а з 15:00 до 22:00 – 17,1%.

Нацрада зобов’язала мовників упродовж місяця із дня ухвалення рішення увідповіднити діяльність вимогам чинного законодавства.

Ще Новини