IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

0

0

0

0

Семена на суді хоче уточнити, що він є громадянином України

У Сімферополі 17 лютого має відбутися технічне попереднє судове засідання у справі кримського журналіста Миколи Семени. В рамках засідання суд буде уточнювати анкетні дані і деякі положення справи. Про це 16 лютого Крим.Реалії заявив Микола Семена.

“Скрізь по справі проходить інформація, що я громадянин Росії. Хочу уточнити суду, що є громадянином України. Я думаю, що за підсумками засідання адвокати подадуть клопотання про припинення кримінальної справи за відсутністю складу злочину. Це вже буде п'яте аналогічне клопотання”, – заявив Микола Семена.

За його словами, зараз у суду немає підстав для зміни запобіжного заходу з підписки про невиїзд на більш жорстку.

“Поки я залишаюся на підписці про невиїзд. Ми з адвокатами домовилися, що будемо чітко виконувати всі вимоги законодавства. Тому поки я не бачу підстав для зміни запобіжного заходу”, – додав журналіст.

Перше засідання по суті справи призначено на 28 лютого у так званому Залізничному суді Сімферополя в окупованому Криму.

Як повідомляв ІМІ, 20 січня в окупованому Росією Криму журналісту Миколі Семені вручили обвинувальний висновок у справі про сепаратизм. За версією слідства, кримський журналіст “підготував статтю під назвою “Блокада – необхідний перший крок до звільнення Криму”, в якій були виявлені заклики до порушення територіальної цілісності Росії”.

Адвокат Семени Еміль Курбедінов зазначив, що обвинувальний висновок було вручено з порушенням кримінально-процесуального кодексу: документ мав вручити представник прокуратури, тоді як Семені висновок передав слідчий ФСБ Олександр Паршутін у будівлі управління.

7 грудня 2016 року Миколі Семені висунуті звинувачення в остаточній редакції в кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1. Кримінального кодексу Росії “Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації”. Кримінальна справа складається із шести томів, адвокати розпочали вивчення матеріалу.

Ще Новини