IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

15

56

2

13

На роковини вбивства Шеремета журналісти пройдуть ходою з місця його загибелі до СБУ та МВС

20 липня, у річницю вбивства відомого журналіста Павла Шеремета, в пам’ять про нього в Києві відбудеться акція. У Facebook вже створена сторінка заходу «РікБезПавла», повідомляє Громадське радіо.

«Нам дуже його бракує, але ще більш гірко те, що за рік поліція не дала відповіді на питання, хто був вбивцею та замовником вбивства Павла. Питань насправді виникло ще більше, бо ми дізналися, що за Павлом та його дружиною Оленою Притулою стежили за кілька місяців до трагедії та в ніч перед вбивством» — йдеться в повідомлені.

Акція розпочнеться 20 липня о 8 ранку на місці вбивства Шеремета — перетині вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в центрі столиці. Там учасники заходу вшанують пам’ять журналіста.

Після цього вони маршем відправляться до будівлі СБУ, Адміністрації президента і Міністерства внутрішніх справ, де будуть «вимагати розслідувати вбивство нашого друга і колеги».

Зараз 173 людини на сторінці групи  вже висловили бажання прийти на акцію.

Як повідомляв ІМІ, 11 липня члени родини загиблого Павла Шеремета і представники CPJ зустрілися з Президентом України Петром Порошенком.

Павло Шеремет загинув у Києві 20 липня 2016 року в результаті вибуху автомобіля, в якому перебував. Автомобіль належав керівнику “Української правди” Олені Притулі, її в машині не було.

Поліція кваліфікувала подію за статтею “Умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб”.

10 травня 2017 року проект “Слідство.Інфо” та міжнародна мережа OCCRP презентували документальний фільм про вбивство журналіста Павла Шеремета “Вбивство Павла”. У фільмі йдеться про те, що в ніч перед убивством Шеремета біля його будинку був присутній чоловік, який працював в СБУ до 2014 року, Ігор Устименко. Устименко був присутній біля будинку Шеремета принаймні кілька годин уночі, коли під автівку журналіста було підкладено вибухівку. Він приїхав на місце події на Шкоді Октавії АА 2551 МО сірого кольору. Її зафіксували кілька камер спостереження в районі, де проживав Павло.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко в кінці червня 2017 року заявив про відсутність серйозного прогресу в розслідуванні справи про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Ще Новини