ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Міліція відмовилась порушити кримінальну справу через події на Всесвітньому газетному конгресі

18.02.2013, 23:53

Печерське районне управління ГУ МВС України у Києві відмовило у порушенні  кримінальної справи щодо інциденту між журналістами та охоронцем 3 вересня 2012 року під час відкриття 64-го Всесвітнього газетного конгресу та 19-го Всесвітнього форуму редакторів. Про це йдеться у постанові начальника територіального відділу міліції Печерського РУ ГМВС України Олексія Панасюка.

Відповідну відповідь громадському руху «Стоп цензурі» надіслав начальник Печерського райуправління міліції Олег Школьний. Його лист датований 1 лютого 2013 року.

Як йдеться у листі, з'ясувати особу охоронця, «який вчинив протиправні дії, не надалось можливим».

«При встановленні особи, яка вчинила протиправні діяння та більш об'єктивні обставини  справи, по вашій заяві буде проведено додаткову перевірку», - йдеться у листі.

Також Школьний інформує координаторів руху «Стоп цензурі!» про можливість оскарження  відмови у прокуратурі або у суді.

У листопаді 2012 року «Українська правда» вже повідомляла про відмову у порушенні кримінальної справи. Однак прокуратура міста Києва цю інформацію спростувала і запевняла, що остаточне рішення ще не прийнято.

Нагадаємо, 3 вересня на відкритті Всесвітнього газетного конгресу під час мирної журналістської акції, охорона силою забрала плакат з написом про цензуру у головного редактора «Української правди» Олени Притули, який вона тримала під час виступу президента. А також грубо відштовхнула заступника головного редактора Kyiv Post Катерину Горчинську.

УДО запевнило, що не перешкоджало акції журналістів на Всесвітньому газетному конгресі і що це зробили приватні охоронці.

Генеральний директор Української асоціації видавців періодичної преси Олексій Погорєлов повідомив, що під час відкриття конгресу та перебування там президента України Віктора Януковича за охорону в залі відповідало УДО, йому підпорядковувалися всі додатково найняті організаторами приватні охоронці, які пройшли інструктаж УДО.

13 вересня учасники руху "Стоп цензурі!" оголосили у всеукраїнських розшук людину, яка 3 вересня на Всесвітньому газетному конгресі перешкоджала проведенню журналістської акції на підтримку свободи слова в Україні.

17 вересня Погорєлов сказав, що організатори форуму не залучали приватних охоронних фірм під час відкриття конгресу 3 вересня.

17 вересня директор департаменту забезпечення службової діяльності Управління державної охорони (УДО) Олег Герасик заявив, що в охоронних заходах на відкритті 64-го Всесвітнього газетного конгресу та 19-го Всесвітнього форуму редакторів 3 вересня брала участь приватна охоронна фірма «Вольф».

Керівник приватної охоронної фірми «Вольф» Сергій Усенко заявив, що охоронець, який силою відбирав плакати в журналістів на відкритті газетного конгресу, не належить до співробітників фірми.

Столична міліція відмовила у порушення кримінальної справи проти охоронця, який накинувся на журналістів під час Всесвітнього газетного конгресу в Києві.

«Телекритика»

Liked the article?
Help us be even more cool!