ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

КЖЕ публічно засудила Євгена Кисельова та "Прямий" за расистські висловлювання

16.02.2018, 14:04
Фото - скриншот з відео Прямого

Комісія з журналістської етики (КЖЕ) ухвалила рішення про публічний осуд журналісту Євгенію Кисельову та телеканалу “Прямий” за поширення расистських висловлювань в авторській програмі “Кисельов. Авторське гість Густав Водичка”. Про це йдеться у рішенні Комісії від 15 лютого.

До КЖЕ 31 січня звернулася зі скаргою Наталія Лютенко на дії Густава Водички та Євгена Кисельова щодо програми телеканалу “Прямий” “Кисельов. Авторське гість Густав Водичка” від 1 жовтня 2017 року.

Комісія під час вивчення предмету скарги та перегляду відеозапису програми виявила, що одна з тем розмови була присвячена демографічній ситуації в Україні, причинам міграції.

“На відрізку відео з 01:09:22 до 1:32:26 хвилинах, гість програми Густав Водичка говорить наступні слова (мовою оригіналу): “Есть такая вещь: Украина не белая – это Украина? Зачем мы сейчас боремся за вышиванку, за язык, за нашу культуру, если ее некому оставлять в наследство? Ну кто будет?”. Говорячи про те, що “Україна не біла – це Україна?” гість програми Водичка поширює расистські переконання, тобто стереотипи та упередження стосовно людей залежно від їх раси та походження. Йдеться про віру в існування біологічно відмінних людських рас і в те, що якісь із них є кращими, а інші, відповідно, гіршими”, - йдеться у рішення КЖЕ.

Як зауважує Комісія, журналіст Євгеній Кисельов у відповідь не заперечує гостю своєї програми та мовчазною згодою дозволяє Густаву Водичці поширювати расистські вислови далі, у такий спосіб порушуючи Кодекс етики українського журналіста.

“Отже, Комісія приймає рішення здійснити заяву про публічний осуд журналісту Євгенію Кисельову та телеканалу “Прямий”, на якому вийшла авторська програма журналіста. Водночас Комісія наголошує на неприпустимості поширення расистських висловлювань в ЗМІ. Обов'язок журналіста не створювати публікації чи програми, які будуть підбурювати до дискримінації за ознакою раси, кольору шкіри, релігії, статі, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності чи будь-яких інших ознак. Більше того, журналіст повинен чутливо ставитися до висвітлення тем, пов’язаних із дискримінованими групами в Україні, а також публікувати тільки перевірену та збалансовану інформацію, залучаючи до коментарів таких тем експертів у відповідних галузях та правозахисників”, - йдеться у рішенні КЖЕ.

Liked the article?
Help us be even more cool!