ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

ІМІ презентує посібник «Журналіст і парламентські вибори 2014»

06.10.2014, 18:15

Інститут масової інформації (ІМІ) підготував практичний посібник для журналістів, що планують висвітлювати парламентські вибори.

У посібнику «Журналіст і парламентські вибори 2014» наведена інформація щодо статусу журналіста на парламентських виборах, чітко виписані та окреслені документи, які є підтвердженням статусу журналіста/працівника ЗМІ на виборах, а також коротко перелічені основні нормативно-правові акти, що регулюють журналістську діяльність та містять гарантії прав журналістської діяльності як безпосередньо на виборах, так і у загальному аспекті.

Також розглянуто питання основних принципів висвітлення виборчого процесу журналістами (законодавчо закріплені вимоги до висвітлення виборів засобами масової інформації). У цьому ж аспекті розглянуто основні заборони, котрі стосуються діяльності журналістів/представників ЗМІ, а також діяльності самих засобів масової інформації.

Окремий розділ посібника присвячено безпосередньо виборчому процесу: його етапам, суб'єктам, системі виборчих комісій та їх повноваженням, порядку та процедурі утворення та роботи ОВК та ОДК, процедурі самого голосування (день виборів) та підрахунку голосів в аспекті діяльності журналістів та ЗМІ, статусу офіційних спостерігачів та співпраці з ними).

Широко розкрито питання доступу до інформації про фінансування виборчої кампанії, що буде корисним для журналістів на час передвиборчої кампанії. Спеціально наведено приклад звернення до кандидата з проханням надати інформацію про джерела отримання фінансування на заставу.

Крім цього на сторінках посібника можна знайти опис правил передвиборчої агітації, політичної реклами та їх обмеження, а також не менш важливу інформацію щодо проведення та висвітлення опитувань громадської думки. Все це стане в нагоді як для діяльності ЗМІ на виборах, так і для журналістів для розпізнавання та фіксування порушень.

Також надана коротка інформація про оціночні судження, право на відповідь та спростування, що буде корисним для журналістів та ЗМІ не тільки у контексті виборів та виборчого процесу.

В останньому розділі посібника визначені основні види порушень під час виборів (безпосередньо ті, що стосуються виборів та процедурні порушення; порушення у питаннях агітації та політичної реклами) та основні способи протидії таким порушенням, а також процедури оскарження у разі виявлення порушень.

Спеціально розроблена форма повідомлення про порушення прав журналістів, та надані телефони «гарячих ліній» медіа-організацій (Інститут медіа-права, Інститут розвитку регіональної преси), які також як і Інститут масової інформації, надають журналістам правову допомогу.

Посібник готується розповсюджувати також у формі мобільного додатку у партнерстві з Громадянською мережею «Опора».

Проект зі створення посібника підтримала Міжнародна правозахисна організація Freedom House.

ІМІ

Liked the article?
Help us be even more cool!