ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Гройсман пообіцяв додати НСТУ 200 млн грн

18.04.2018, 13:00
Фото - bukovyna.tv

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що Кабінет Міністрів ініціюватиме зміни до бюджету для того, щоб профінансувати завдання, які стоять перед Національною суспільною телерадіокомпанією України, та її реальні потреби у 2018 році.

Про це він сказав 17 квітня на суспільно-політичному форумі Реанімаційного пакета реформ  “Реформи під прицілом: діалог громадськості та уряду” у відповідь на запитання про фінансування НСТУ, повідомляє “Детектор медіа”.

Гройсман сказав, що уряд пропонував проект бюджету на 2018 рік, який передбачав забезпечити повне фінансування НСТУ.

“У парламенті була змінена ця позиція. Але я не бачу нічого критичного, оскільки ми дофінансуємо. По-моєму, йшла мова про 900 млн. Ви маєте сьогодні 776 млн. Вам потрібно було ще 200 млн для того, щоб ви завершили рік. 0, 2%, які призначені законом, це означає, що ця сума буде набагато більшою. Але тут виникає питання ефективності використання ресурсів”, – сказав він.

За словами Гройсмана, для виділення фінансування на потреби НСТУ у 2018 році необхідно побачити “публічний звіт про використання державних ресурсів”.

“Усі медіа-представники говорять про те, що це колосальний бюджет для такого медіа і тих завдань, які перед ним стоять у цьому році. Я, в принципі, підтримую свободу медіа. Я думаю, що всі знають про те, що я дуже в цьому питанні однозначний, у мене не має ніяких інших речей. Тому я можу сказати, що уряд буде ініціювати зміни до бюджету для того, щоб фінансувати згідно з бюджетом ті реальні потреби, які будуть необхідні для фінансування Суспільного”, – зазначив Володимир Гройсман.

Він додав, що під час форуму питання НСТУ вирішили та, “якщо треба, ще раз зустрінемося”.

Нагадаємо, 4 грудня 2017 року Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради доопрацьований до другого читання проект закону про державний бюджет на 2018 рік. На Суспільне мовлення уряд пропонував виділити 990 млн грн – на 213,5 млн грн більше, ніж пропонував у проекті до першого читання.

7 грудня 2017 року Верховна Рада ухвалила Закон "Про державний бюджет України на 2018 рік", де на фінансову підтримку НСТУ закладено 776 млн. грн. Це вдвічі менше за передбачену Законом "Про суспільне телебачення та радіомовлення України" суму, яка мала би в 2018 році становити не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 млрд грн.

18 січня 2018 року Президент Петро Порошенко пообіцяв підтримати належне фінансування Суспільного мовника.

У лютому 2018 року Володимир Гройсман запевнив, що фінансові потреби Суспільного мовника будуть забезпечені на сто відсотків.

Однак на сьогодні фінансування НСТУ не збільшили. Відповідно, проблема недофінансування створила перешкоди не лише розвитку Суспільного мовника, але і щоденному його функціонуванню. На всіх філіях, окрім "UA:Донбас", тимчасово майже наполовину скоротилося мовлення.

За словами голови правління НСТУ Зураба Аласанії через недофінансування компанії не вдалося збільшити розміри оплати праці з 2 квітня 2018 року, як у НСТУ планували 25 жовтня 2017 року. У компанії пообіцяли, що з 23 квітня 2018 року будуть впроваджені нові умови і розміри оплати праці працівникам ПАТ "НСТУ".

Щоб не залежати від фінансування, за яке голосують народні депутати, секретар наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України, програмний директор ГО "Детектор медіа" Вадим Міський та експерт з питань публічних фінансів Ради Європи Юрій Джигир запропронували нову модель фінансування Суспільного мовника. Вона могла б забезпечити стабільність і не залежала від волі народних депутатів та Кабінету Міністрів України. На їхню думку, оптимальним джерелом доходів НСТУ є радіочастотна рента.

Liked the article?
Help us be even more cool!