IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2017 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

24

74

5

31

Громадське ТБ заявляє, що звинувачення прес-центру штабу АТО не відповідають дійсності

Редакція Громадського ТБ вважає заяву прес-центру АТО щодо відкликання акредитації журналістів непорозумінням, закликає разом розібратися у ситуації та відмовитися від необґрунтованих обвинувачень. Про це йдеться у заяві Громадського, опублікованій на сторінці у Фейсбук.

“Громадське шоковане необґрунтованими звинуваченнями на адресу редакції з боку прес-центру АТО. 8 липня прес-центр АТО поширив заяву зі звинуваченнями на адресу Громадського, які шокували редакцію. Громадське заявляє: ці звинувачення не відповідають дійсності”, – йдеться у заяві Громадського.

Громадське покроково опублікувало свої заперечення заяві прес-центру штабу АТО:

1) Громадське не поширювало фото з бойових позицій українських військових – ані через власні платформи, ані через особисті сторінки журналістів у соцмережах.

2) Громадське не розміщувало репортаж про бої біля Авдіївки на своєму сайті до узгодження матеріалу із військовими через питання безпеки позицій українських військових.

3) Громадське протягом двох діб свідомо не повідомляло про загибель військових, свідками якої стали наші журналісті. Ми чекали доки про це будуть поінформовані їхні рідні, а імена загиблих будуть опубліковані офіційно.

4) Водночас, напередодні, 7 липня “Новая газета” опублікувала власний матеріал та відеосюжет на власному сайті. Громадське не має жодного стосунку до публікації “Новой газеты” і ознайомилося з нею так само, як і інші користувачі

5) Журналістка “Новой газеты” Юлія Полухіна знаходилася разом із журналістами Громадського на позиціях українських військових, отримавши дозвіл на зйомку у штабі АТО, а також узгодивши свій візит із командуванням ВДВ. Заява прес-центру АТО про те, що журналісти Громадського представили її як власну співробітницю не відповідає дійсності.

“Журналісти Громадського третій рік поспіль висвітлюють російську агресію на сході України і завжди відповідально ставляться до виконання своїх професійних обов'язків. Ми усвідомлюємо, що зміст опублікованих матеріалів не має становити небезпеки для життя українських військових. До завантаженої для узгодження з військовими версії сюжету не ввійшли, зокрема, кадри із загиблими, а також кадри, що могли б розкрити інформацію про позиції українських військових на передовій. І матеріал не поширювався на сайті hromadske.ua до узгодження із військовими на позиціях”, – йдеться у заяві.

Водночас Громадське заявляє, що їхній матеріал, який наразі так і неопубліковано, містить суспільно важливу інформацію і вкотре підтверджує, що попри Мінські домовленості, позиції українських військових продовжують обстрілювати, у тому числі з важкої артилерії.

Як повідомляв ІМІ, 8 липня прес-центр штабу АТО попросив СБУ призупинити акредитації журналістів Громадського ТБ Анастасії Станко, Костянтина Реуцького та спеціального кореспондента “Нової газети” Юлії Полухіної через грубе порушення правил роботи журналістів у зоні АТО, зокрема, розкриття позицій сил АТО.

Заступниця міністра інформаційної політики України Тетяна Попова заявила, що кореспондентка російської газети “Новая газета” Юлія Полухіна порушила правила роботи в зоні АТО, маючи прес-карту АТО. Зокрема, кореспондентка опублікувала відео з місць розташування українських військових під Авдіївкою (Донецька область). За словами чиновниці, це може призвести до вилучення прес-карти.

Ще Новини