IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

0

0

0

0

Голова НСТУ заборонила підлеглим давати коментарі ЗМІ без її згоди

Тимчасово виконуюча обов’язки голови правління Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) Ганна Бичок заборонила працівникам компанії комунікувати зі ЗМІ без її дозволу. Про це йдеться в її наказі про порядок розміщення інформації в ЗМІ працівниками ПАТ НСТУ від 10 березня, повідомляє “Українська правда”.

“Оприлюднення або розміщення будь-якої інформації (зокрема й інтерв'ю та/або коментарі) про діяльність ПАТ “НСТУ” журналістами, посадовими особами та іншими працівниками ПАТ “НСТУ”, крім інформації, що не може бути обмежена в доступі відповідно до положень чинного законодавства України, здійснювати тільки за погодженням т. в.о. голови правління Бичок Г.”, йдеться у наказі.

За невиконання наказу співробітників притягуватимуть до дисциплінарної відповідальності.

Юрист ІМІ Роман Головенко пояснив, що даний наказ Ганни Бичок не є цензурою, але він виглядає неадекватним і тут треба давати оцінку пані Бичок як керівнику з її профпридатності. Про це він сказав сайту Суспільне мовлення.

За словами юриста, погодження не стосується інформації, яка не може бути обмежена в доступі.

“Поки це не цензура. У п.1 є застереження, що погодження не стосується інформації, яка не може бути обмежена в доступі, а за Законом України “Про інформацію” до такої, зокрема, належать повідомлення про порушення прав людини (п. 4 ч. 4 ст. 21), а також дані про введення громадськості в оману, негативні наслідки діяльності юросіб (ст. 29)”, – пояснив  Роман Головенко.

Також юрист ІМІ додав, що “сам наказ виглядає неадекватним, оскільки для такої великої структури, як НСТУ, з регіональними підрозділами навряд чи буде реально, щоби одна особа, тим більше керівник, погоджувала оприлюднення всієї інформації про ПАТ”.

“В окремих структурах від їх імені може бути уповноваженою давати коментарі прес-служба, але це цілий підрозділ, а не одна особа. Тут треба давати оцінку пані Бичок як керівнику з точки зору її профпридатності й це мала б робити наглядова рада НСТУ”, – зазначив Головенко.

Документ

Як повідомляв ІМІ, 19 січня було зареєстровано юридичну особу Публічне акціонерне товариство “Національна суспільна телерадіокомпанія України” і припинено юридичну особу НТКУ.

Телерадіокомпанія є публічним акціонерним товариством, 100% акцій якого належать державі.

Засновником НСТУ є держава в особі Кабінету Міністрів України.

Ще Новини