IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2017 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

24

74

5

31

Дослідження ІМІ: рівень джинси в регіональних друкованих медіа у листопаді склав 8%, в інтернет-медіа – 3%

Рівень джинси в регіональних друкованих ЗМІ у листопаді 2016 р. склав 8% від загальної кількості матеріалів, цей показник в онлайн-ЗМІ — 3%. 

Такими є результати моніторингу матеріалів з ознаками замовлення, що провів ІМІ у 10 регіонах України: Запоріжжя, Ужгород, Одеса, Дніпро, Херсон, Луцьк, Полтава, Харків, Миколаїв та Львів. 

Співвідношення політичної та комерційної джинси в регіонах є досить рівномірним з незначною перевагою на користь комерційної джинси. Так, і в друкованих, і в онлайн-ЗМІ співвідношення політичної та комерційної джинси склало 45% політичної до 55% комерційної.

Найбільше таких матеріалів у друкованих ЗМІ зафіксовано в Миколаєві – 24% матеріалів від загальної кількості, та Дніпрі – 13% всіх матеріалів. Практично відсутні такі матеріали в друкованих ЗМІ Ужгорода, у газетах Луцька рівень замовних матеріалів є теж досить низьким — всього лише 2% від загальної кількості матеріалів.

Лідерами з розміщення замовних матеріалів в онлайн-медіа стали Дніпро – 7% матеріалів містили ознаки замовлення, та Запоріжжя – 10% всіх матеріалів. Найменше джинси в порівнянні з загальною кількістю матеріалів зафіксовано в онлайн-ЗМІ Ужгорода, Луцька та Львова – всього лише близько 1%.

Головними замовниками політичної джинси в регіонах є місцеві політики. Із загальнонаціональних політичних сил виявлені замовні матеріали на користь “Опозиційного блоку” (в миколаївських, харківських та херсонських ЗМІ), “УКРОПу” в львівських та луцьких ЗМІ, “Відродження” в харківських ЗМІ та “Наш Край” в миколаївських.

 

 

Моніторинг проводився регіональними представниками ІМІ в рамках проекту “Мережа медіа-спостерігачів”, який виконує ІМІ за підтримки Freedom House, в 10 регіонах України: Запоріжжя, Ужгород, Одеса, Дніпро, Херсон, Луцьк, Полтава, Харків, Миколаїв та Львів.  Аналізувалось 2 газети та 2 інтернет-ЗМІ в кожному регіоні. Загалом промоніторено 1145 матеріалів у друкованих ЗМІ та 6581 в онлайн. Моніторинг проводиться з 7-13 листопада 2016 року.

 

Ще Новини