В Україні вперше відбувся фестиваль блогерів, ще до початку якого виник скандал


У Дніпрі з 16 по 18 червня відбувся перший Всеукраїнський фестиваль блогерів “Дніпровський пост”, який приурочили до Міжнародного дня блогерів. Ще до початку фестивалю виник скандал: громадські активісти виявили, що на дійство з міського бюджету виділили майже мільйон гривень, повідомляє Радіо Свобода.

За словами організаторів, це унікальний захід. Вперше під одним “дахом” зібрали популярних блогерів, серед яких Роман Шрайк, Карл Волох, Сергій Іванов, Павло Белянський, Віталій Чепинога, Віктор Пузанов, Денис Казанський, Олена Добровольська, Татуся Бо, Наталія Влащенко, Горький Лук, Роман Скрипін та інші. Очікують також блогерів із-за кордону. Серед запрошених – відомі художники, телеведучі, письменники, народні депутати та навіть священики. Також у фестивалі мали брали участь чиновники і політики з Дніпра.

У програмі фестивалю заявили сім дискусійних панелей на гострі теми сьогодення – політика, економіка, інновації, культура, АТО, Донбас, Крим, інформаційна війна.

Місцева влада заявляє, що цей форум для міста – гарна нагода поліпшити його імідж, заявити про себе на платформах соцмереж, адже у запрошених блогерів загалом понад півтора мільйона підписників.

“Це не тільки важливий культурний захід, це ще й інструмент підвищення туристичної привабливості Дніпра. Фестиваль має відкритий формат. Це буде не монолог, а багатогранна дискусія, під час якої кожен зможе висловити свою думку”, – заявили напередодні організатори.

Водночас підготовці до фестивалю передували скандали. Після того, як міський голова Дніпра Борис Філатов призначив керівником КП “Муніципальна поліція” колишнього керівника дніпровського “Беркуту” Андрія Ткаченка, кілька авторитетних блогерів, які раніше погоджувались приїхати, відмовились від участі у форумі. Зокрема, таке рішення ухвалив для себе Максим Колесников.

Неоднозначну реакцію громадськості викликала й інформація про те, що на фестиваль виділять близько 900 тисяч гривень з міського бюджету.

Одним із перших про це написав саме один із блогерів, відомий у Дніпрі В’ячеслав Поїздник із посиланням на дані системи Prozorro. Він виявив, що захід обійдеться бюджету у 897 тисяч гривень, зокрема, на проживання і харчування блогерів піде понад 200 тисяч гривень, на оренду приміщення для дискусій – 80 тисяч, на переїзди – 60 тисяч. Реклама фестивалю коштувала близько 80 тисяч, а призи – понад сто тисяч.

Також стало відомо, що за бюджетний кошт блогерів повезуть кататися на теплоході, для них організують бенкет, концерт і спортивні розваги.

У коментарі Радіо Свобода на відкритті фестивалю один із організаторів, радник міського голови Євген Гендін зазначив, що витрачена сума буде меншою, ніж було заявлено. Не всі запрошені блогери приїхали. Однак він визнав, що скандали під час підготовки призвели до певних репутаційних втрат організаторів.

Однак самі блогери, які зібрались на фестиваль, до скандалів, що передували його початку, закликають ставитись спокійно. Мовляв, це тільки підігріло інтерес до заходу.

Фестиваль блогерів “Дніпровський пост” приурочили до Міжнародного дня блогерів 14 червня. 13 років тому 500 користувачів із майже 40 країн світу об’єдналися для створення символу дружніх відносин між мережевими блогерами всього світу.

Фактично формат блогу є ровесником інтернету. Сам термін походить від англійського weblog (Logging the web – записувати події в мережі). У 1997 році американський програміст Йорн Баргер вперше назвав так мережевий щоденник. Пізніше визначення трансформувалося у звичне blog.comments powered by Disqus