Facebook випадково розкрив імена модераторів, які видаляють сторінки терористів


Компанія Facebook випадково розкрила дані модераторів, які перевіряють і видаляють сторінки за недотримання правил соцмережі, у тому числі за використання сексуального контенту, розпалювання ненависті і пропаганду тероризму, повідомляє DT.ua з посиланням на The Guardian.

Як підкреслює видання, через цю уразливість потенційні терористи могли дізнатися особисті дані модераторів. Уразливість торкнулася близько тисячі осіб, які працювали в 22 підрозділах Facebook і використовували програмне забезпечення для модераторів.

Уразливість була виявлена в 2016 році. Вона полягала в наступному: коли модератори Facebook видаляли профілі адміністраторів спільнот, які порушували правила соціальної мережі, їхні імена висвічувались в журналах дій цих спільнот і були доступні для інших адміністраторів. Про уразливості стало відомо після того, як модератори Facebook стали отримувати запити на додавання в друзі від людей, які підозрювалися у зв'язках з тероризмом.

З тисяч осіб, чиї дані були розкриті, 40 працювали в контртерористичному підрозділі, що базується в Дубліні. Шість з них знаходяться під найбільшою загрозою.

У Facebook визнали наявність такої уразливості і заявили, що вжили заходів для того, щоб “краще виявляти і запобігати появі подібних питань у майбутньому”.

Разом з тим, на думку одного з модераторів, який постраждав в результаті витоку, дій, вжитих соціальною мережею, недостатньо. Він переїхав до Ірландії ще в дитинстві для того, щоб уникнути тероризму і загроз. Після виявлення витоку, він і його родина були змушені тимчасово переїхати в Східну Європу. Чоловік подав до ірландським владі скаргу на Facebook і свого безпосереднього роботодавця, компанію Cpl Recruitment, з вимогою компенсації.

Фото - Dado Ruvic/Reuterscomments powered by Disqus