Журналіст подав до суду на Волинську облраду, щоб дізнатися чи голова не прогулює роботу


Журналіст інформаційно-аналітичного порталу “Четверта влада” Юрій Горбач звернувся до суду із позовом проти Волинської обласної ради, яка відмовилася надавати інформацію про те, як її голова облради Ігор Палиця відвідує своє робоче місце. Відповідна позовна заява зареєстрована 18 квітня у Волинському окружному адміністративному суді, повідомляється на сайті видання.

Журналіст двічі звертався із запитом щодо доступу до публічної інформації до Волинської облради. Він хотів дізнатися, коли і скільки разів Ігор Палиця скористався своїм правом на щорічну оплачувану відпустку, відпустку без збереження заробітної плати та коли і скільки часу перебував у відрядженнях та не виходив на роботу у зв`язку з хворобою. А також які виплати йому здійснювали за це з часу обрання його на посаду.

Як пише видання, запити зумовлені тим, що Палиця є одним з найнепублічніших політиків Волині. “...Його не зустрінеш на більшості публічних заходів за участі представників Волинської облради (участь в таких заходах зазвичай беруть його заступники – авт.), представникам ЗМІ майже нереально потрапити до кабінету голови облради, бо там стоїть охорона”, - пише видання.

Фактично самого посадовця можна зустріти лише на сесіях облради та у соцмережах, де він інколи публікує свої заяви з актуальних подій.

Вперше із запитом журналіст звернувся ще в вересні 2016 року, однак отримав відмову в наданні інформації. Вдруге запит надіслав у березні 2017 року, але у Волиньраді так і не погодилися оприлюднити запитувані дані.

У облраді арґументували відмову тим, що вони відповідно до закону зобов’язані надавати на запити лише ту інформацію, яка була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, або знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень чи розпорядників публічної інформації. Тоді як інформація, яку попросив журналіст, на їх погляд, не є такою інформацією.

Також в облраді вважають, що закон не зобов’язує їх оприлюднювати інформацію про перебування голови обласної ради у щорічній відпустці, відпустці без збереження заробітної плати, відрядженні, невиході на роботу внаслідок тимчасової непрацездатності.

Натомість в раді повідомили, що за 15 місяців роботи на посаді Ігорю Палиці нараховано 109 тисяч 985 гривень зарплати, яку після сплати податків повернули в дохідну частину місцевого бюджету.

Обидві відповіді на запити підписав керуючий справами обласної ради Дмитро Дубняк.

Журналіст не погодився з такою арґументацією чиновників, тож звернувся до Волинського окружного адмінсуду, аби той зобов’язав облраду надати запитувану інформацію. Наразі відомо, що справу розглядатиме суддя Оксана Андрусенко, однак дати першого засідання ще не визначено.

Водночас у Волинській обласній державній адміністрації журналісту надали вичерпну інформацію на аналогічний запит стосовно відвідування свого робочого місця головою ОДА Володимиром Гунчиком.comments powered by Disqus