"Доступ до правди" запускає серію публікацій про розпорядників інформації


Сайт “Доступ до правди” запускає серію публікацій про розпорядників публічної інформації “Хто відповідає на наші запити?”. Керівник проекту – журналістка сайту Наталія Патрікєєва, повідомляє “Доступ до правди”.

У проекті буде зібрано та проаналізовано інформацію про чисельний склад відділів публічної інформації органів влади та місцевого самоврядування, заробітки працівників цих відділів та їхнє робоче навантаження.

Також “Доступ” планує представити репортажі про роботу розпорядників публічної інформації та інтерв’ю про робочі моменти комунікації громадян та органів влади. “Мета проекту – зрозуміти, чому ця комунікація часом виявляється неефективною. Хто в цьому винуватий – той, хто запитує, чи той, хто відповідає?”, - зазначає редакція.

Як повідомляв ІМІ, Секретаріат Уповноваженого з прав людини протягом 2016 року отримав 72 звернення від журналістів та працівників ЗМІ зі скаргами на порушення права на доступ до публічної інформації.

Юридичний відділ Інституту масової інформації за підтримки Офісу Ради Європи готує низку змін, які стосуються статей Кримінального кодексу України щодо перешкоджання журналістській діяльності – 171-ї та 345.1. Зокрема, планується вилучити зі статті 171 кримінальну відповідальність за незаконну відмову на запит журналіста.

4 лютого 2016 року Верховна Рада ухвалила зміни до ст. 171 Кримінального кодексу України, додавши до статті те, що незаконна відмова у доступі журналіста до інформації може бути покарана  штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.comments powered by Disqus