Лише кожен 5-й матеріал в українських ЗМІ коментують жінки, теми – шоу-бізнес, спорт і міжнародка – дослідження ІМІ


Лише кожен 5-й матеріал (17%) в загальноукраїнських друкованих та інтернет-ЗМІ коментують жінки, при чому, в основному в темах шоу-бізнесу, спорту, та міжнародних новин. Такими є результати моніторингу гендерного балансу в українських друкованих та інтернет-ЗМІ, що проводився ГО “Інститут масової інформації” в Києві та 10-ти регіонах України у лютому 2016 року.

За даними дослідження ІМІ, в загальнонаціональних інтернет-ЗМІ представленість жінок як героїнь публікацій складає 23%, як експерток лише 10%.

Що стосується загальнонаціональної друкованої преси, жінки є героїнями матеріалів у 24%, і у 23% матеріалів жінки виступають як експертки.

Загальноукраїнські ЗМІ також продемонстрували найнижчий показник кількості жінок-експерток серед усіх десяти регіонів, що підлягали моніторингу. Для порівняння, в Києві цей показник склав 17%, натомість в Луцьку 29%, в Харкові – 28%, в Полтаві – 27%.

Дослідження ІМІ показало, що найбільше жінки як героїні представлені в темі шоу-бізнесу 28%. У 24% випадків жінки героїнями матеріалів виступають у темі спорту.

Велика частка героїнь припадає на іноземних політикес 15%. Це переважно новини в яких фігурує канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Українським політикесам приділено значно менше уваги, лише 7%, це переважно були новини про можливе призначення на посаду Прем'єр-міністра України Наталії Яресько.

Кілька новин, що склало 3-4% від загальної кількості, було присвячено українській льотчиці Надії Савченко, що перебуває у російському полоні.

Трапляються також поодинокі випадки згадування жінок у темах медицини, політики (віце-спікерка Оксана Сироїд) чи визволення полонених (Ірина Геращенко).

Що стосується ситуації в регіонах, найкращі показники залучення жінок в якості героїнь матеріалів продемонстрували Харків (31%), Ужгород, Вінниця, і Херсон (всюди по 30%), жінок в якості експерток найкраще залучали у Вінниці (34%), Луцьку (29%), і Харкові (28%).

Найгірші показники кількості жінок-героїнь були зафіксовані в Одесі (16%), Луцьку (19%), і Полтаві (21%), по кількості жінок-експерток найгірші показники в Києві (17%), Одесі (21%, Херсоні та Дніпропетровську (по 22%).

 

Моніторинг проводився за підтримки програми МАТРА Посольства Нідерландів в Україні протягом лютого 2016 року. Оцінювалися по чотири найрейтинговіших друкованих та інтернет-ЗМІ в 10 регіонах України (Одеса, Харків, Вінниця, Дніпропетровськ, Херсон, Ужгород, Луцьк, Запоріжжя, Чернівці, Полтава), та наступні загальноукраїнські ЗМІ:

Друковані ЗМІ: "Фокус", "Корреспондент", КП, "Сегодня", "Факты", "Вести". Інтернет-видання: УНІАН, "Ліга", "Обозреватель", "Українська правда", LB.ua.

Методологія оцінки доступна тут.comments powered by Disqus