Мобілізованому журналісту Владу Якушеву після критичної статті на ZIK заборонили давати коментарі журналістам


Начальника прес-служби 14-ї окремої механізованої бригади ОК “Захід” лейтенанта Влада Якушева після його публікації на сайті ІА ZIK про проблеми з виплатами “бойових” тисяч перевели з передової, обмежили у спілкуванні з військовослужбовцями, які стикаються з такими проблемами, а також заборонили давати будь-які коментарі журналістам. Про це Якушев сьогодні повідомив ZIK.

Зокрема, мова йде про опублікований 1 лютого у блозі лейтенанта ЗСУ Влада Якушева на сайті ZIK його матеріалу “Тисяча “бойових” і “агенти Кремля”.

Після виходу матеріалу Якушеву також заборонили без погодження з командиром публікувати в інтернеті будь-які тексти, які стосуються 14-ї бригади.

“Мене забрали з передової, не пояснюючи чому. Сказали: ти військова людина, є наказ командира – виконуй. Тобто, я зараз не на передовій, а там, де базується управління. Мені заборонили давати журналістам будь-які коментарі, які стосуються бригади. Я мушу переправляти всіх до командира бригади. Але в той же час телефон командира теж заборонили давати журналістам. Також мені заборонили без погодження з командиром публікувати в інтернеті будь-які тексти, які стосуються бригади. І я не знаю, навіщо я тут і скільки залишуся”, – сказав він.

Зараз у бригаду скерована комісія з Міноборони, яка має розібратися в ситуації з виплатами “бойових”. Але, підкреслив Якушев, окрім цієї проблеми, були підняті ще й інші питання, які для людей на фронті є не менш важливими.

“Наприклад, запитання, коли вояків демобілізують. У міністерстві і тут у бригаді на це відповідають таким чином, що демобілізують тоді, коли Президент підпише указ про демобілізацію. Але це не відповідь на запитання. Якщо саме міністерство не знає коли, а знає тільки Президент, то будьте добрі, поцікавтеся в нього самого. Чи Президент ігнорує це спеціально, чи в нього просто бояться запитати? Тобто потрібен документ і потрібне конкретне число, коли буде демобілізація”, – розповів він.

Щодо речей, які демобілізовані мають повертати, Якушев зазначив, що за статутом усе правильно – там записано, що за втрачені речі, треба заплатити в десятикратному розмірі. “Але ж це ідіотизм. Наприклад, як вафельний рушник може прожити рік на передовій? А за нього треба буде заплатити у десятикратному розмірі. І за багато інших речей, бо все-одно в кожного щось зламалося, порвалося, загубилося. І це приведе до того, що остання хвиля, яка була мобілізована, піде без останньої зарплати. Це спеціально сплановано чи це просто такий ідіотизм? На ці питання теж треба шукати відповіді”, – наголосив Влад Якушев.

Видання нагадує, що міністр оборони України Степан Полторак направив комісію у розташування 14-ї та 93-ї окремих механізованих бригад Збройних сил України, про що повідомляє прес-служба Міноборони.

В коментарі ІМІ Влад Якушев повідомив, що офіційно йому не виносили ніякого дисциплінарного покарання.

“Я, як кожний військовий, виконую наказ. Мені просто наказали змінити місце дислокації. Я зараз знаходжуся не на передовій, а в тилу. Відповідно мені зараз заборонено давати коментарі журналістам про все, що стосується бригади, в мене розпорядження перенаправляти всіх на командира бригади, щоб він це коментував. Я не можу зараз опублікувати, оскільки я зараз посадова особа, жодного тексту, де є згадування про бригаду, доки це не буде узгоджено з командиром”, - розповів Якушев.

Також він додав, що він не відсторонений від обов’язків начальника прес-служби.

“Наразі сижу роблю стенгазету. Я не відсторонений від обов’язків, просто знаходжуся подалі від місця, де я міг їх виконувати більш оперативно та фахово”, - сказав він.

Також він не знає, на який термін його перевели з передової.

Нагадаємо, улітку 2015 року львівського журналіста Владислава Якушева мобілізували до лав ЗСУ - він став керівником прес-служби в/ч В0259 14-ї механізованої бригади і почав вести з АТО блог у виданні ZIK.

Влад Якушев був головним редактором журналу “Кримінальне чтиво.Захід”, дописував до різних видань, зокрема Zaxid.net.comments powered by Disqus