Журналісти та активісти вимагали під Радою ухвалення закону про доступ до інформації


Вранці 27 березня громадські активісти, експерти та журналісти пікетували Верховну Раду України з вимогою ухвалити проект закону №0947 щодо доступу до публічної інформації, повідомляє Телекритика.

Виступаючі на мітингу, нагадали: проект закону №0947 передбачає зміни до чотирьох кодексів та 53 законів України, що значно розширює для громадян доступ до публічної інформації про державні і місцеві бюджети, зарплати/премії/пільги держслужбовців, генеральні плани міст.

Виконавчий директор Центру UA Світлани Заліщук заявила, що ухвалення цього закону потрібне не тільки журналістам, а й усім громадянам України. Зокрема, його реалізація зробить відкритими декларації народних депутатів, засідання парламентських комітетів тощо.

До пікету за прийняття законопроекту №0947 приєдналися громадяни, які наполягали на ухваленні закону про люстрацію. Зокрема, голова Люстраційного комітету Єгор Соболєв зазначив, що негайно потрібно голосувати за закон, за яким мають бути звільненні судді, що під час Майдану забороняли мітинги, давали санкції на прослуховування, забирали права та арештовували активістів. «Одночасно закон передбачає очистку усіх вузлових центрів машини неправосуддя - звільнення усієї Вищої Ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, голів та заступників голів усіх судів України», - сказав він.

Водночас під парламентом зібралася тисяча людей, які протестували проти утилізаційного збору. У результаті всі протестувальники об'єдналися і виступили за ухвалення усіх трьох законів - про доступ до інформації, люстрацію суддів й відміну утилізаційного збору.

Нагадаємо, за ухвалення проекту №0947 неодноразово висловлювалися українські громадські організації, журналісти та провідні міжнародні організації у сфері протидії корупції та свободи слова (Access Info Europe, ARTICLE 19, Transparency International та Centre for Law and Democracy). Прийняття законопроекту штучно затягується вже протягом двох років.

26 березня Верховна Рада не змогла прийняти у другому читанні законопроект №0947 про спрощення доступу до публічної інформації.

 comments powered by Disqus