IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2017 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

15

48

4

19

Звіт з моніторингу журналістських стандартів. Вересень 2014 року

Виборча кампанія та розміщення великої кількості матеріалів з ознаками політичного замовлення продовжують знижувати рівень дотримання журналістських стандартів як в друкованій так і в онлайн-пресі.

Так в вересні рівень дотримання професійних стандартів знизився в друковані пресі з загальних 5,01 бали у серпні  до 4,84 у вересні. В інтернет-ЗМІ цей показник ще гірший, а падіння ще більш суттєве з 5,10 у серпні до 4,82 у вересні.

Такі результати щомісячного моніторингу 6 друкованих («Комсомольская правда в Украине», «Факты», «Корреспондент», «Газета по- українськи», «Сегодня» і «Український тиждень») та 4 інтернет-ЗМІ (Ліга.нет, Обозреватель, УНІАН і LB.ua) на предмет дотримання ними 6 основних журналістських стандарти: баланс думок, точок зору; оперативність; достовірність; відокремлення фактів від коментарів; точність; повнота.

«Велика кількість джинси, без якої в України не минають жодні вибори, безумовно, знижує рівень дотримання професійних журналістських стандартів, оскільки партійні технологи, чи то на жаль, чи на щастя, ще не вміють писати «заказуху» з дотриманням стандартів, та і власне потреби у них такої немає, оскільки такі матеріали псують репутацію видань, які розміщують джинсу, а ніяк не політичної сили, на замовлення якої вона пишеться», – так ситуацію з падінням показників моніторингу прокоментувала експертка ІМІ Олена Голуб.

Найкращі показники з дотримання журналістських стандартів у вересні отримали «Комсомольская правда в Украине» та «Газета по-українськи», які отримали 5 балів з 6 можливих.

Інші видання не сильно поступились, – так, «Український тиждень» отримав 4,92 бали, а «Сегодня 4,87 бали». Гірші показники продемонстрували журнал «Корреспондент» та газета «Факти», які отримали відповідно 4,67 та 4,60 бали з 6 максимальних.

Поміж інтернет-ЗМІ лідер незмінний: і в вересні, найкращі показники вже протягом всього 2014 року демонструє сайт Ліга. У вересні це видання отримало 5,14 бали з 6 можливих.

Друге місце за сайтом LB.ua, який отримав 4,9 бали.

Аутсайдерами у вересні стали УНІАН та Обозреватель з  4,62 балами, які є, зокрема, лідерами з розміщення матеріалів з ознаками замовлення.

Як в друкованих так і в інтернет-ЗМІ у вересні найчастіше порушувався стандарт повноти. Найгірше дотримувався цього стандарту сайт УНІАН, де практично не було бекграундів до новин та взагалі не використовують експертної оцінки. Поміж друкованих видань найчастіше цей стандарт порушував «Український тиждень» де також дуже зрідка залучають експертів у політичних та економічних матеріалах.

ІМІ

Ще Дослідження