IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2017 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

15

48

4

19

Звіт з моніторингу журналістських стандартів. Травень 2014 року

Велика кількість джинси призвела до падіння дотримання журналістських стандартів у загальнонаціональних виданнях.

У травні в порівнянні з минулим місяцем рівень дотримання журналістських стандартів у шести загальнонаціональних друкованих виданнях значно погіршився, у квітні загальний бал складав 5, 56 бали з 6 можливих, а вже в травні знизився до 5,08 бали. Про це свідчить щомісячний моніторинг дотримання журналістських стандартів, що проводить ІМІ в шести друкованих та чотирьох інтернет-ЗМІ.

В інтернет-ЗМІ рівень дотримання професійних журналістських стандартів в порівнянні з минулим місяцем не значно проте покращився і склав 4,95 бали (квітень – 4,74).

Така ситуація в травні на думку експертки ІМІ Олена Голуб пов’язана передусім з великою кількістю замовних матеріалів: «Загалом у журналістських матеріалах рівень дотримання професійних стандартів журналістами у загальнонаціональній пресі дуже високий, що на мою думку пояснюється розв’язанням безпрецедентної  інформаційної війни проти України, яка для українських журналістів мала зворотній ефект і призвела до розуміння власної відповідальності і важливості в сучасному інформаційному світі. Натомість зниження показників моніторингу насамперед пов’язано з великою кількістю матеріалів з ознаками замовлення, які зазвичай є незбалансованими і неповними, а іноді і вкрай неактуальними і компліментарними, але і відповідальність за розміщення таких матеріалів зазвичай несуть не журналісти, а редактори. Така ситуація і вдрукованих і в інтернет-ЗМІ», – відзначила Олена Голуб.

Найкращі показники у травні серед друкованих видань отримали газети «Сегодня» і «Факти», які отримали відповідно 5,38 та 5,32 бали з 6 максимальних. Особливо, цього місяця, хочеться відмітити газету «Сегодня», яка намагається подавати інформацію максимально неупереджено і різносторонньо.

Найгірші бали отримали «Комсомольская правда в Украине» и «Газета по-українськи» – по 4, 73 бали.

Експерт ІМІ Роман Кабачій також пояснює це великою кількістю замовних матеріалів: «При цьому деякі сумнівні  матеріали, передусім в "Газеті по-українськи", зроблені досить якісно, з коментаторами, доверстками тощо (приміром, надруковані на користь Олега Тягнибока чи Петра Порошенка). Але вниз їх тягне відсутність збалансованості та повноти представлених фактів», – прокоментував Роман Кабачій.

Кореспондент у травні отримав 5 балів, «Український тиждень 5,29 з 6 можливих».

В інтернет-ЗМІ лідером з дотримання журналістських стандартів незмінно залишається сайт Ліга, який в квітні отримав 5,57 бали з 6 можливих (попереднього місяця 5,52).

Незмінний і аутсайдер – сайт «Обозреватель», який отримав 4,67 бали з 6 можливих.

УНІАН отримав 4,71 бали, а LB.ua – 4,86.

У рамках проекту «Моніторинг журналістських стандартів» Інститут масової інформації моніторить на предмет дотримання ними шести журналістських стандартів шість загальнонаціональних друкованих видань («Комсомольская правда в Украине», «Факты», «Корреспондент», «Газета по- українськи», «Сегодня» і «Український тиждень» ) та чотири інтернет-видання (Ліга, Обозреватель, УНІАН і LB.ua). Проект реалізовується за підтримки Інтерньюз Нетворк.

 У квітні в рамках моніторингу перевірено 93 матеріали в друкованих виданнях та 84 в інтернет.

Матеріали вичитувались на  предмет дотримання в них 6 основних журналістських стандарти: дотримання балансу, оперативності, достовірності, точності, відокремлення фактів від коментарів та повноти.

ІМІ

Ще Дослідження