IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2017 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

15

48

4

19

Звіт з моніторингу журналістських стандартів. Березень 2013.

У березні 2013 року Інститут масової інформації провів моніторинг шести загальнонаціональних друкованих видань («Комсомольская правда в Украине»,  «Факты», «Корреспондент», «Коментарі», «Сегодня» і «Український тиждень» ) та чотирьох інтернет-виданнях  (Ліга, Обозреватель, УНІАН і Лівий берег) на предмет дотримання ними журналістських стандартів.

 Експерти проаналізували 90 матеріалів у друкованих та 84 — в  інтернет-виданнях у період з 11 до 18 березня 2013 р.

 У березні рівень дотримання ЗМІ журналістських стандартів  знизився в порівнянні з попереднім місяцем. Так, друковані видання в середньому отримали 4.92, а інтернет — 5,33 балів з 6 можливих.

Як видно з графіка коливання стандартів, як у друкованих так і в інтернет-виданнях їх дотримання коливається у незначних межах і протягом всього моніторингу знаходиться на досить високому рівні. Це свідчить принаймні про те, що загальнонаціональні видання намагаються максимально дотримуватися шести основних журналістських стандартів. Втім, слід зазначити, що найчастіше порушуються стандарти повноти та балансу думок, а порушення саме цих стандартів може свідчити про намагання маніпулювати громадською думкою.

Найгірші показники у березні серед друкованих видань отримала газета «Факты», а серед інтернет-видань сайт Лівий Берег.

Проект з моніторингу журналістських стандартів проводить Інститут масової інформації у шести загальнонаціональних друкованих виданнях («Комсомольская правда в Украине», «Факты», «Корреспондент», «Коментарі», «Сегодня» і «Український тиждень» ) та чотирьох інтернет-виданнях (Ліга, Обозреватель, УНІАН і Лівий берег). Проект реалізовується за підтримки Інтерньюз Нетворк.

 

Ще Дослідження