IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2017 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

15

48

4

19

Звіт з моніторингу джинси та неналежного маркування. Серпень 2015 року

У серпні рівень джинси у шести інтернет-ЗМІ залишився на минуломісячному рівні і склав 74 матеріали (минулого місяця 71), 95% сумнівних матеріалів мали політичний характер.

Такими є результати моніторингу джинси в інтернет-виданнях (ЛігаБізнесІнформ, Обозреватель, УНІАН, LB.ua, Укрінформ та Українська правда), що проводить ІМІ.

Найбільше, 46 матеріалів з ознаками замовлення, розмістив сайт УНІАН, всі сумнівні матеріали на ресурсі були політичного спрямування.

Відразу 11 матеріалів на УНІАНі стосувалося політичного об’єднання УКРОП, яке пов’язують з екс-головою Дніпропетровської ОДА Ігорем Коломойським.

«Такий активний піар УКРОПу саме на УНІАНі пояснюється передусім з позиції медіавласності і впливу власника на редакційну політику ЗМІ, оскільки і УКРОП і УНІАН пов’язують з однією людиною – Ігорем Коломойським», – відзначила експертка ІМІ Олена Голуб.

Окрім цього УНІАН продовжує розміщувати велику кількість матеріалів іміджевого характеру на користь УПЦ МП, матеріали розміщуються в рубриці УНІАН Релігія, а за інформацією ІМІ, матеріали у цій рубриці розміщуються за кошти УПЦ МП. Багато новин з цієї рубрики потрапляють до головної стрічки новин. Ці новини, на наш погляд, не є суспільно важливими і не мають міститися у стрічці новин однієї з найбільших інформагенцій. Найбільше УПЦ МП «засвітилася» в День незалежності України, переконуючи у своєму патріотизмові.

Це новини на кшталт:

  • В УПЦ розповіли, якими мають бути відносини між церквою і державою
  • Християнству не суперечать національна самобутність і самовираження – архімандрит УПЦ
  • Львівський єпископ УПЦ Філарет розказав про церковне ставлення до патріотизму
  • Справжня любов до Батьківщини починається з любові до Бога та людей – Предстоятель УПЦ
  • У День Незалежності у Києво-Печерській лаврі відбувся молебень за Україну

Окрім того, як зазначає експерт ІМІ Роман Кабачій, «ці православні новини несуть нерідко чужий українцям культурний елемент. Приміром, дуже часто з’являються повідомлення про пошанування російських святих, про які в Україні взагалі мало відомо і для нас вони є частиною іншого культурного поля»:

23 матеріали з ознаками замовлення у серпні було розміщено на сайті Обозреватель, 3 з яких були комерційного характеру, а 20 – політичного.

7 проплачених матеріалів стосувались мера столиці Віталія Кличка:

Ці ж новини були розміщені і на сайті УНІАН:

Також на Обозревателе є матеріали на користь Олега Ляшка:

http://obozrevatel.com/politics/21486-lozovoj.htm

а також новостворених партій Наш край та Рух за реформи:

5 матеріалів з ознаками замовлення розмістив сайт LB.ua, 4 з них політичного характеру.

Моніторинг проводиться за підтримки Інтернюз Нетворк.

На фото: Предстоятель УПЦ МП Онуфрій. Фото: УНІАН 

Ще Дослідження