IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2017 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

15

48

4

19

Звіт з моніторингу джинси та неналежного маркування. Квітень 2015 року

38 матеріалів з ознаками замовлення було виявлено в 6-онлайн ЗМІ протягом тижня з 13 по 19 квітня.

Такі результати моніторингу джинси інтернет – видань (Лига.net, Обозреватель, УНІАН, LB.ua, Укрінформ та Українська правда), що проводить ІМІ.

Найбільше матеріалів з ознаками замовлення розміщено в УНІАНі – 28 матеріали. 26 з них політичного або ж іміджевого характеру.

До іміджевих матеріалів можна віднести джинсу Гуманітарного штабу Рината Ахметова:

Ці матеріали покликані створювати образ позитивного «рятівника Донбасу», суспільну значимість для людей, яким призначена гуманітарна допомога, навряд чи несуть – важко уявити пенсіонерів на окупованій території, які читають всеукраїнський сайт.

Також із періодичністю, дещо меншою ніж в попередні місяці, виходять матеріали, присвячені діяльності УПЦ МП, теж не надто інформативні як на читача світського сайту.

Типовими джинсовими політичними матеріалами є матеріали присвячені Віктору Балозі.  У них він критикує владу:

На думку експерта ІМІ Романа Кабачія, поява в квітні політичної джинси може свідчити про наближення місцевих виборів:

«В УНІАН почали розміщуватися матеріали політиків, котрі вочевидь вже ведуть підготовку до місцевих виборів – Віктор Балога (4 матеріали, для прикладу Балога: Чиновники поводяться так, ніби у них в запасі ще одна Україна, Балога: складається враження, що влада декларує одне, а робить інше), чи екс-мер Львова Василь Куйбіда: Голова Руху: Ліквідовувати державні адміністрації – передчасно. Під свій бренд Балога вочевидь готується поборотися у всій Україні, а Куйбіда на львівському майданчику.», – відзначив експерт.

7 сумнівних матеріалів за тиждень розмістив сайт Обозреватель; 4 з них політичного характеру.

На сайті LB.ua було виявлено  3  матеріали замовного характеру.

Відразу на трьох цих інформаційних ресурсах було виявлено джинсу Київської міської адміністрації, на УНІАНІ та LB.ua абсолютно ідентичні матеріали:

На сайті Обозреватель теж був виявлений матеріал на користь КМДА

Особливо у цьому матеріалі здивувала заява експерта Миколи Волгова про те що цієї зими не було у Києві транспортного колапсу через сніг:

«Например, подчеркнул Волгов, эту зиму мы пережили без традиционного снежного коллапса. "Как мы помним, один из предшественников действующего мэра Александр Попов потерпел свое главное политическое поражение именно от снегопада", – замечает политолог». 

Відсутність цієї зими сильних снігопадів не є аргументом для експерта.

ІМІ

 

Ще Дослідження