ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Найбільшу кількість "джинси" у Запоріжжі розмістили МІГ та "Субота плюс"

05.10.2008, 00:00
"Суббота плюс" та „МИГ” у Запоріжжі стали рекордсменами за кількістю матеріалів, які підготовлені й опубліковані з порушенням журналістських стандартів. Про це свідчать результати моніторингу громадською організацією Центр підтримки демократичних журналістських ініціатив. Моніторинг проводився з 1 жовтня по 31 жовтня, під час якого експерти оцінювали сумнівні публікації у 6 виданнях Запоріжжя.

 

Експерти:

- Анна Курнацька, Запорізький прес-клуб;

- Тетяна Хитрова, кандидат філологічних наук, доцент, завідувачка кафедри теорії і практики журналістики Інституту журналістики і масових комунікацій Класичного приватного університету;

- Наталія Петренко, Дніпропетровський прес-клуб

визначили:

38 матеріалів опубліковано з явними порушеннями журналістських стандартів.

Найбільше інформації без грифу «реклама» розмістили:

Cуббота плюс          12

МИГ                          12

Наше время-плюс     6

Истеблишмент          4

Запорізька правда    3

Остров свободы       1

Аналіз і тенденції:

Зі слів Анни Курнацької: «Основна маса замовних матеріалів публікуються під псевдонімами. Велика кількість матеріалів підготовлена з певними порушеннями стандартів, серед яких основний - висвітлення різних точок зору».

Тетяна Хитрова зазначає, що «основними тенденціями «джинсових» матеріалів сьогодні є політика і бізнес. Саме вони публікуються як аналітичні чи інформаційні матеріали, вводячи в оману суспільство. Часто редакції використовують надуману рубрикацію для розміщення „джинсових” матеріалів».

Експерт Наталія Петренко відзначає, що «досить часто інформативні матеріали, в силу того, що не висвітлені всі зацікавлені точки зору на проблему, є однобоким, а тому заангажованими» .

Проект здійснюється за сприяння Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Моніторинг друкованих видань буде продовжуватися і надалі.

Liked the article?
Help us be even more cool!