ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Барометр за грудень 2005 року

23.01.2006, 01:11
Одними з головних подій грудня 2005 року стали початок судового слухання справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе та приїзд в Україну екс-охоронця Леоніда Кучми майора Миколи Мельниченка.

Приїзд останнього, після тривалої відсутності на батьківщині, супроводжувався значною увагою ЗМІ, однак не приніс очікуваних результатів щодо новин безпосередньо у справі.

19 грудня суддя Ірина Григор'єва призначила перше слухання цієї справи по суті на 9 січня 2006 року. При цьому заявлялось, що надалі судове засідання проходитиме у відкритому режимі. На підтвердження цього Президент Віктор Ющенко пообіцяв зробити все залежне від нього, щоб процес у справі Гонгадзе був відкритий для журналістів.

Однак, наразі відомо, що 9 січня суд фізично не зміг забезпечити відкритість розгляду справи Гонгадзе через маленьке приміщення. З цього приводу журналісти і Верховна Рада звернулися до силових структур про відкриття кримінальної справи щодо перешкоджання виконанню професійних обов’язків журналістів під час висвітлення справи Гонгадзе.

Всі інші тенденції були типовими для останніх місяців. Факти цензури фіксувалися переважно у регіонах.

Скандалами продовжує супроводжуватися і судові слухання у справі «судді проти журналіста Єременка» на Донеччині. Грудні стало зрозуміло, що ця справа буде тривати і у 2006 році.

Загиблі та зниклі журналісти – 0

Нові елементи про розслідування загибелі та зникнення журналістів

Справа Гонгадзе


01.12.2005 Екс-майора держохрохорони Миколу Мельниченко викликали на допит в Генпрокуратуру в якості свідка у справі Георгія Гонгадзе на 5 грудня. Мельниченко пообіцяв провести прес-конференцію і відповісти на всі питання журналістів 5 грудня.

02.12.2005 Верховна Рада звернулася до генпрокурора щодо перевірки законності закриття кримінальних справ проти Миколи Мельниченка, який виїхав із країни на базу НАТО і порушив українське законодавство.

Парламентарі просять перевірити також версію участі Мельниченка в спецоперації служб США з метою віддалення від влади в Україні осіб, що висловлюють готовність до створення Єдиного економічного простору України, Росії, Білорусії та Казахстану. Відповідний запит підготовлений депутатом ВР, членом фракції комуністів Віктором Мироненком.

05.12.2005 Суддя Апеляційного суду Києва Ірина Григор’єва очолюватиме колегію суддів палати кримінальних справ, які розглядатимуть справу про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

23 листопада Генпрокуратура направила до Верховного Суду України для визначення підсудності цю кримінальну справу стосовно звинувачення трьох осіб, яка виділена з кримінальної справи про вбивство журналіста Гонгадзе.

28 листопада ВСУ передав справу про вбивство журналіста Гонгадзе голові Апеляційного суду Києва для вирішення питання, хто з суддів і коли його розглядатиме.

06.12.2005 Екс-майор Микола Мельниченко провів у слідчому управлінні Генпрокуратури три години, повідомляє «5 канал». За словами Мельниченка, там він підтвердив свідчення, які раніше надав письмово, стосовно нібито скоєних екс-президентом Леонідом Кучмою злочинів, а саме - замовлення убивства журналіста Георгія Гонгадзе та замах на життя депутата Олександра Єльяшкевича. «Хочу сказати, що буде тяжко у справі Гонгадзе. Будуть фальсифікувати доказову базу і по справі Єльяшкевича, – а вона дуже легка. Я очікую наступних кроків від цих людей і не тільки від цих аферистів, але і інших, які пов'язані з Кучмою», - сказав він.

7.12.2005 Фонд громадських свобод Бориса Березовського заявляє про вихід з «касетного скандалу». Про це в середу заявив керівник фонду Алекс Гольдфарб.

За його словами, фонд «із сьогоднішнього дня припиняє участь у публічній полеміці з приводу так званих «плівок Мельниченка».

«Ми зробили все, що могли. Сьогодні всі записи знаходяться в руках української прокуратури, а сам Мельниченко під охороною на території України. Ми бачимо в цьому і свою заслугу, але більше мало чим можемо допомогти», - заявив Гольдфарб.

Гольдфарб також відзначив, що фонд зберіг речові докази і доставив їх в Україну «у процесуально-бездоганній формі». Також він нагадав, що була розшифрована частина записів і виявлено один випадок підробки, про що йшла мова у вівторок.

Liked the article?
Help us be even more cool!