Експертна рада з питань свободи інформації та захисту приватності просить Президента ветувати зміни до закону про персональні дані


Експертна рада з питань свободи інформації та захисту приватності при Представникові Уповноваженого з питань доступу до публічної інформації та захисту персональних даних звернулась до Президента України з проханням накласти вето на ухвалені 2 жовтня цього року зміни до Закону України “Про захист персональних даних”(№10472-1). Відповідний законопроект був поданий Кабінетом Міністрів України і був спрямований на комплексне вдосконалення відповідного Закону.

У зверненні наголошується, що окремі положення ухваленого Закону суперечать Конституції України та не відповідають повною мірою європейським стандартам. Крім того, після першого читання цей законопроект було доповнено положеннями, які необґрунтовано розширюють повноваження державного органу з питань захисту персональних даних та самі по собі становлять істотну загрозу для права на приватність.

У зв’язку з цим Експертна рада з питань свободи інформації та захисту приватності закликає Президента України застосувати право вето до Закону, прийнятого 2 жовтня 2012 року, та повернути його до Верховної Ради для доопрацювання.

У додатку до свого звернення Експертна рада навела детальні зауваження до схваленого Закону.

З детальними зауваженнями Експертної ради до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про захист персональних даних» можна ознайомитись тут.

З текстом звернення Експертної ради до Президента України можна ознайомитись тут.comments powered by Disqus