Посібник "Основи судової журналістики"


Посібник "Основи судової журналістики"

Цей посібник підготовлено для журналістів, які професійно висвітлюють або мають намір висвітлювати судові процеси та судову проблематику загалом. Перед судовими журналістами стоять складні завдання, пов’язані з особливостями функціонування судової гілки влади та очікуваннями суспільства щодо отримання інформації про судові рішення. При цьому журналісти мають віднайти баланс між повідомленням суспільно значимої інформації, дотриманням прав осіб, які є учасниками судового процесу, та інтересами правосуддя.
 

Посібник інформує читачів про міжнародні стандарти та принципи висвітлення судової діяльності у ЗМІ, в т.ч. містить посилання на низку рішень ЄСПЛ.  Видання торкається останніх змін в українському законодавстві та містить найновіші судові рішення з цього питання. Посібник також пропонує прості, втім корисні поради журналістам щодо того, яким чином ініціювати та вибудовувати конструктивні та довготривалі відносини із судами. Крім того, автори надають рекомендації щодо проведення інтерв’ю із суддями, інформує про етичні стандарти висвітлення судових засідань, правил доступу до приміщень суду та зали судових засідань, доступу до судових рішень, фото- та відеофіксації судових засідань.

Текст видання підготовлено медіа-юристами Людмилою Опришко та Людмилою Панкратовою, консультантами спільного проекту Європейського Союзу та Ради Європи «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні», із використанням матеріалів посібника «Основи судової журналістики», створеного за підтримки проекту USAID «Україна: верховенство права» фахівцями-юристами Михайлом Буроменським, Олександром Сердюком та соціологом Іриною Підкурковою у 2009 році. Також у тексті використано матеріали Національного центру судів та ЗМІ (США), які підготував його директор Гарі Генґстлер. Видання призначено для працівників ЗМІ та всіх інших осіб, зацікавлених у висвітленні діляльності судів за допомогою засобів масової інформації.

Тематичні редактори:

  • НАТАЛІЯ ПЕТРОВА, заступник керівника проекту USAID «Справедливе правосуддя»;
  • ОЛЕНА ТРАПЕЗНІКОВА, керівник спільного проекту Європейського Союзу та Ради Європи «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні»;
  • ОЛЕНА ЗАДОРОЖНА, радник з юридичних питань та громадянського суспільства проекту USAID «Справедливе правосуддя».

Завантажити посібник можна за посиланням.comments powered by Disqus