Журналіст і (НЕ) безпека. Посібник для журналістів, які працюють в небезпечних умовах


Журналіст і (НЕ) безпека. Посібник для журналістів, які працюють в небезпечних умовах

У посібнику подаються практичні рекомендації що стосуються роботи журналістів в небезпечних умовах, включаючи зони конфліктів, масові заворушення тощо. Посібник охоплює такі теми, як планування поїздки, матеріально-технічне забезпечення (вибір житла, транспорту, особливості підбору знімальної техніки, засобів захисту), домедична допомога, психологічна безпека, особливості роботи з конфліктно чутливими групами населення тощо. Детально описані поради щодо цифрової безпеки журналістів. Роз’яснено юридичні аспекти роботи журналістів в небезпечних зонах (від міжнародного законодавства, що гарантує захист журналістів, до захисту трудових прав журналістів). 

Авторка посібника — медіаекспертка, тренерка з безпеки ГО «Інститут масової інформації» Ірина Земляна

У написанні посібника брали участь: медіаюрист ГО «Інститут масової інформації» Максим Ратушний (Розділ V), експертка і тренерка з цифрової безпеки ГО «Інститут масової інформації» Ірина Чулівська (Розділ ІХ), експертка з журналістських стандартів Олена Голуб (Розділ Х).

Експерти-консультанти: журналістка-фрілансерка Тетяна Козак, консультант з безпеки Олексій Павлійчук, фотожурналіст Олексій Фурман, тренер і консультант з цифорової безпеки Микола Костинян, журналістка та експертка з безпеки Ольга Худецька.

Під редакцією виконавчої директорки ГО «Інститут масової інформації» Оксани Романюк

У посібнику використані фотографії Олексія Фурмана, Петра Задорожнього, Сергія Харченка Катерини Дячук, Максима Требухова, Олега Петрасюка, Lorenzo Moscia. 

Літредакторка: Тетяна Романюк

Верстка: Петро Клим

Дизайн обкладинки: Remarker

Даний посібник виготовлено ГО «Інститутом масової інформації» в рамках проекту «У-Медіа», що реалізується «Internews Network» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). 

 

Друковану версію посібника можна отримати безкоштовно в офісі ІМІ у Києві (вул. Велика Васильківська, 47, оф. 17).

PDF-версія посібника доступна за посиланням.comments powered by Disqus