Звіт з моніторингу журналістських стандартів. Серпень 2014 року


Початок виборчої кампанії негативно вплинув на рівень дотримання журналістських стандартів як в друкованих так і в інтернет-ЗМІ. 

У друкованих виданнях рівень дотримання журналістських стандартів з 5,18 балів у липні знизився до 5,01 у серпні, в інтернет-ЗМІ цей показник значно кращий в порівнянні з газетами та журналами – 5,10 бали, проте це все ж нижче ніж попереднього місяця, коли цей показник склав 5,15 бали.

Такими є дані Моніторингу дотримання журналістських стандартів, який проводить Інститут масової інформації.

Найчастіше з шести журналістських стандартів  як друкованими так і інтернет-ЗМІ порушується стандарт повноти представлених фактів. У серпні в друкованих виданнях менше половини, а саме 47% з 85 матеріалів повноцінно висвітлювати тему.

Всі друковані видання, окрім «Газети по-українськи» у серпні погіршили свої минуломісячні результати. Найвищі показники з дотримання журналістських стандартів серед друкованих видань отримали газети «Факти» та «Газета по-українськи», які отримали відповідно 5,22 та 5,20 бали з 6 можливих (у червні 5,23 і 5 бали).

Покращились показники в журналi  «Кореспондент», який в серпні отримав 5,14 бали і зайняв 3 місце. Минулого місяця видання займало останнє місце з 4, 9 балами.

Четверту позицію з 5 балами рівно розділили «Сегодня»  та «Український тиждень» . Минулого місяця ці видання були лідерами моніторингу з 5,33 та 5,29 балами відповідно.

Аутсайдером дослідження у серпні стала ще один лідер минулого місяця газета «Комсомольская правда в  Украине». Як зазначає експерт ІМІ Роман Кабачій, чимало авторів матеріалів у цій газеті свідомо нагнітають ситуацію, висвітлюють тематику однобічно, роблять категоричні висновки, далекі від реальності. 

Серед інтернет-видань найменше порушень стандартів зафіксовано у Ліга.нет, яка у серпні отримала 5,38 бали ( у липні – 5,52 балів ). LB.ua  з  5,10 балами отримало другу позицію, УНІАН і Обозреватель – 4,95 балів.

У рамках проекту «Моніторинг журналістських стандартів» Інститут масової інформації моніторить на предмет дотримання ними шести журналістських стандартів шість загальнонаціональних друкованих видань («Комсомольская правда в Украине», «Факты», «Корреспондент», «Газета по- українськи», «Сегодня» і «Український тиждень» ) та чотири інтернет-видання (Ліга.нет, Обозреватель, УНІАН і LB.ua). Проект реалізовується за підтримки Інтерньюз Нетворк.

У серпні в рамках моніторингу перевірено 85 матеріали в друкованих виданнях та 84 в інтернет.

Суспільно-важливі матеріали вичитувались на предмет дотримання в них 6 основних журналістських стандартів: дотримання балансу, оперативності, достовірності, точності, відокремлення фактів від коментарів та повноти.

IMI

 comments powered by Disqus