Звіт з моніторингу журналістських стандартів. Червень 2014 року


У червні 2014 року рівень дотримання журналістських стандартів піднявся як в друкованих так і в інтернет-виданнях і склав 5,15 бали з 6 можливих. У травні ці показники становили в друкованих виданнях 5,08, а в інтернет-ЗМІ – 4,95 бали.

Таке зростання, на думку експертів ІМІ, пов’язано передусім зі зменшенням кількості замовних матеріалів.

Так, найкращі показники у червні показала «Газета по-українськи», яка отримала 5,40 бали з 6 максимальних. «Сегодня» і «Комсомольская правда в Украине» отримали рівну кількість балів 5,33. 5,18 бали отримала газета «Факти», рівно 5 – «Український тиждень».

Найнижчі показники у червні отримав до недавнього часу лідер з дотримання журналістських стандартів журнал Кореспондент –  4, 67 бали.

«В №25 від 27 червня журналу "Корреспондент" (належить холдингу UMH Сергія Курченка) опубліковано відверто замовного характеру матеріал під заголовком "На осколках власти" авторства Дмитра Русина. Статтю присвячено виборчим перспективам різних частин Партії регіонів. Особливої уваги надано Сергієві Тигіпку, фото якого на тлі портрета Януковича прокоментовано таким чином: "Самый перспективный: Из всех бывших регионалов Сергей Тигипко и его проект имеют больше всего шансов переизбраться в парламент". Також автор матеріалу стверджує, що "его президентский результат - третье место (7%) - дает повод надеяться и на хороший показатель во время парламентских выборов". Нагадаю, що на виборах 2014 року Сергій Тигіпко посів лише 5-те місце із результатом 5%. На виборах 2010 року у нього було 3-тє місце, але з результатом 13%.», - про Кореспондент пише у своєму блозі експерт ІМІ Роман Кабачій.

Жодне з інтернет-видань цього місяця менше 5 балів не отримало.

Найкраще показали себе сайти Ліга та LB.ua, які отримали по 5,24 бали.

Показники УНІАНу – 5,10 бали, а Обозревателя – 5,05 бали.

У рамках проекту «Моніторинг журналістських стандартів» Інститут масової інформації моніторить на предмет дотримання ними шести журналістських стандартів шість загальнонаціональних друкованих видань («Комсомольская правда в Украине», «Факты», «Корреспондент», «Газета по- українськи», «Сегодня» і «Український тиждень» ) та чотири інтернет-видання (Ліга, Обозреватель, УНІАН і LB.ua). Проект реалізовується за підтримки Інтерньюз Нетворк.

 У червні в рамках моніторингу перевірено 93 матеріали в друкованих виданнях та 84 в інтернет.

Матеріали вичитувались на предмет дотримання в них 6 основних журналістських стандартів: дотримання балансу, оперативності, достовірності, точності, відокремлення фактів від коментарів та повноти.

ІМІcomments powered by Disqus