IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

15

56

2

13

Жінки в українських онлайн ЗМІ-2017

Жінки коментують лише кожен сьомий матеріал (14%) в загальноукраїнських інтернет-медіа, що на 3% менше, ніж в минулому році (17%). В основному, у якості експерток жінки представлені в темах правозахисту, шоу-бізнесу, спорту, здоров’я, міжнародних новин та визволення полонених.

Такими є результати моніторингу гендерного балансу в 10 загальноукраїнських інтернет-ЗМІ, що проводився ГО “Інститутом Масової Інформації” у лютому-березні 2016 року.*

Найбільше жінок-експерток в новинах було зафіксовано у виданнях Ліга (25% від загальної кількості новин), Укрінформ (22%), УНІАН та LB.ua (по 19%), найменше – в Українській Правді (8%), Обозревателі (7%), та Кореспонденті (0%).

В якості героїнь матеріалів жінки представлені в середньому практично у кожній третій новині – у 27% від загальної кількості матеріалів (для порівняння, в минулому році цей показник склав 23%). Найбільше жінок в якості героїнь новин зафіксовано у виданнях 112.ua (38%), УНІАН (37%), та Укрінформ (32%), найменше – в LB.ua (22%) та Лізі (13%).

Жінки в онлайн ЗМІ -2017

Найчастіше жінки виступали героїнями «жовтих новин», новин про міжнародну політику, спорт, культуру, здоров’я, схуднення, особисте життя. Такі теми, як політика та економіка, лишаються в українських ЗМІ «чоловічими». Лише до 8% всіх новин, в яких згадуються жінки, були присвячені українським жінкам-політикам, причому в ЗМІ найчастіше фігурували два прізвища – народних депутаток Ірини Геращенко та Надії Савченко. Поодинокі згадки в ЗМІ траплялися про голову НБУ Валерію Гонтареву, першу заступницю Міністра інформ.політики Еміне Джеппар, в.о. Міністра охорони здоров’я Уляну Супрун. Серед закордонних політикес було найбільше згадок про радницю Трампа Келліенн Конвей, постійну представницю США в ООН Ніккі Хейлі та лідерку ультраправої партії, кандидатку в президенти Франції Марін ле Пен.

За даними ІМІ, в українських інтернет-ЗМІ чоловіки пишуть блоги активніше від жінок – в період моніторингу 77% блогів було написано авторами-чоловіками, порівняно до 23% блогів від авторок-жінок. Найменше блогів авторства жінок виявилося на сторінках Страна.юа (13%), Укрінформ (11%) та Цензор.нет (10%).

Моніторинг проводився експертами Інституту Масової Інформації у 10 загальнонаціональних інтернет-виданнях (Українська Правда, Ліга, Обозреватель, УНІАН, LB.ua, Цензор.нет, Укрінформ, Страна.юа, 112.ua, Кореспондент). Моніторингу та оцінці підлягали всі новини, блоги та статті на вказаних ресурсах, що вийшли в період з 27 лютого  по 1 березня 2017 року.

Детальніше з  методологією моніторингу можна ознайомитись ТУТ.

Ще Інфографіка