11 травня в Одесі КЖЕ проведе дискусію щодо застосування етичних стандартів в умоваї конфлікту


11 травня в Одесі Комісія Журналістської Етики проведе дискусію щодо застосування етичних стандартів та ролі саморегуляціних інститутів в умовах конфлікту.

Серію регіональних обговорень КЖЕ ініціює спільно із Координатором Проектів ОБСЄ в Україні. До обговорень планується долучити практикуючих журналістів, представників академічних кіл, студентів факультетів журналістики та представників громадянського суспільства.

Від початку збройного протистояння на сході нашої держави й до сьогодні тривають дискусії між медійниками щодо застосування журналістських стандартів в умовах збройного протистояння та нового інформаційного ландшафту – і єдиного рішення так і немає. Що має перевагу: патріотизм та громадянська позиція, чи професіоналізм та стандарти? Чи може журналіст виступати модератором діалогу та формувати суспільний дискурс? Як та в якому обсязі писати на чутливі теми? Як працювати із групами що постраждали внаслідок конфлікту? Єдиного рішення немає, а емоційні обговорення етичних питань у соцмережах не сприяють консолідації журналістської спільноти.

Мета дискусій – обговорити чутливі кейси етичного характеру, що виникають на регіональному рівні та роль саморегуляційних механізмів у їх розв’язанні, напрацювати рекомендації для викладачів щодо викладання етичного висвітлення конфліктів студентам факультетів журналістики.

Запрошуємо журналістів та представників громадянського суспільства м. Одеси взяти участь у першому з обговорень, яке відбудеться 11 травня о 10:00 в Національному університеті "Одеська юридична академія" (м. Одеса, Фонтанська дорога, 23). Форма реєстрації.comments powered by Disqus