6 грудня у Києві - круглий стіл про головні умови для створення Суспільного мовника


6 грудня у Києві відбудеться круглий стіл за участі представників коаліції “За Суспільне мовлення”, народних депутатів, членів Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України та представників дипломатичних представництв за підтримки Офісу Ради Європи в Україні та Представництва Європейського Союзу в Україні.

Захід триватиме з 14:30 до 16:00 в ІА “Укрінформ” (вул. Б. Хмельницького 8/16, другий поверх).

До кінця 2016 року існує реальна можливість здійснити всі кроки для реєстрації юридичної особи ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” (НСТУ) і запуску повноцінного Суспільного мовника з січня 2017 року.

Закон України “Про Суспільне телебачення і радіомовлення України” (стаття 14) гарантує фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України. Його обсяг повинен становити не менше 0,2 % видатків загального фонду державного бюджету за попередній рік. Абсолютним пріоритетом є виділення суми, передбаченої Законом на 2017 рік. Без належного фінансування, Суспільний мовник не зможе провести необхідну внутрішню реформу та виконувати свою важливу суспільну роль. Дискусія про виділення належного фінансування ПАТ НСТУ тісно пов’язана з важливою місією майбутнього Суспільного мовника, враховуючи й те, що медіаринок в Україні контролюють олігархи та особи, наближені до політики.

Питання до обговорення:

  • Забезпечення фінансування Суспільного мовника у 2017 році відповідно до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення в Україні» - не менше 1,2 млрд. грн.

  • Фінальні кроки для реєстрації юридичної особи Суспільного мовника (ПАТ НСТУ), які мають здійснити органи виконавчої влади.

До участі в дискусії запрошено:

Хюґ Мінґареллі, посол, голова Представництва Європейського Союзу в Україні

Мортен Енберг, голова Офісу Ради Європи в Україні

Олег Наливайко, голова Державного комітету з питань телебачення і радіомовлення України, голова Комісії з перетворення НТКУ в НСТУ

Юрій Стець, міністр інформаційної політики

Вікторія Сюмар, народна депутатка, голова Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики

Олександр Харебін, Перший заступник генерального директора Національної телекомпанії України

Вікторія Романова, заступниця генерального директора Національної телекомпанії України

Мустафа Найєм, народний депутат

Григорій Шверк, народний депутат

Ольга Герасим'юк, перша заступниця голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення

Наталія Степанова, начальниця управління внутрішнього аудиту Державного комітету з питань телебачення і радіомовлення України

Тарас Шевченко, директор Центру демократії та верховенства права, член Наглядової ради НСТУ

Світлана Остапа, заступниця шеф-редактора порталу «Детектор медіа», членкиня Наглядової ради НСТУ

Учасники коаліції «За Суспільне мовлення»

Акредитація обов’язкова. Контактна особа: Юлія Нізгурська, моб. (096) 829 31 20.

Захід проводиться за підтримки регіонального проекту Рамкової програми співробітництва Європейського Союзу та Ради Європи.comments powered by Disqus